Mieszkańcy czerwonej i żółtej strefy muszą się przygotować na powrót maseczek w plenerze
Pexels
Autor Radosław Święcki - 7 Października 2020

Czerwone i żółte strefy poczują. Już w tym tygodniu mały lockdown dla 10 mln Polaków

Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Rzeszów - to tylko niektóre z dużych miast, które lada dzień mają trafić do tzw. żółtej i czerwonej strefy, co wiązać się będzie z wprowadzeniem surowych restrykcji związanych z koronawirusem. Tzw. mały lockdown obejmie ok. 10 mln Polaków.

Duże miasta w czerwonej strefie?

Już jutro Ministerstwo Zdrowia poinformuje o liście powiatów, które od soboty trafią do tzw. żółtej i czerwonej strefy. Na listę trafiają obszary, w których w ostatnim czasie odntowano największy przyrost zakażeń. W związku ze znaczącym wzrostem nowych zachorowań (tylko dziś poinformowano o 3003 przypadkach) należy się spodziewać, że lista znacząco się wydłuży. Dotychczas strefy żółte i czerwone obejmowały w sumie 51 powiatów, a w tej chwili jak zauważa Money.pl wymagania spełnia aż 120 obszarów, w tym największe polskie miasta.

Biedronka sama ujawniła. Jest okazja, Gang Fajniaków dostaniesz jeszcze szybciejBiedronka sama ujawniła. Jest okazja, Gang Fajniaków dostaniesz jeszcze szybciejCzytaj dalej

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz potwierdził dziś, że na 99 proc. w jednej ze stref znajdzie się Warszawa. Ale na liście mają znaleźć się też inne duże miasta jak m.in. Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Szczecin, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Rzeszów czy Kielce. Z szacunków Money.pl wynika, że tzw. mały lockdown obejmie ok. 10 mln Polaków, bo właśnie tyle osób zamieszkuje obszary, które w sobotę znajdą się w żółtej bądź czerwonej strefie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, chodzi o specjalne obostrzenia na Wszystkich Świętych. Polacy powinni się przygotować?
2. Przez 17-lat był więziony w piwnicy. Rodzina nie mogła poradzić sobie z jego chorobą
3. Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusa

Maseczki także w plenerze

Co oznaczał będzie wspomniany mały lockdown? Należy podkreślić, że restrykcje nie będa aż tak surowe jak wiosną, kiedy to w pewnym momencie tylko w wyjątkowych sytuacjach można było opuszczać miejsce zamieszkania, ale dla wielu będą one uciążliwe. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w miejscu z żółtej czy czerwonej stredy, konieczne będzie noszenie maseczek (bądź innego zakrycia twarzy) nie tylko w przestrzeni zamkniętej, ale też w plenerze.

Miało być wyrównanie emerytur, będzie w pakiecie srogi podatek. Rząd kosztem Polek będzie łatać dziurę budżetowąMiało być wyrównanie emerytur, będzie w pakiecie srogi podatek. Rząd kosztem Polek będzie łatać dziurę budżetowąCzytaj dalej

Mieszkańcy czerwonej strefy nie będa mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych i kulturalnych (w przypadku żółtej widownia może być zapełniona w 25 proc.). Z kolei w lokalach gastronomicznych (dotyczy to obu stref) wprowadzony będzie limit klientów (na każde 4 metry kwadratowe lokalu może przypadać 1 osoba.).

Podobnie sytuacja będzie wyglądać w klubach fitness i na siłowniach. Zakazem prowadzenia działalności w obu strefach są objęte kluby i dyskoteki. Otwarte pozostaną natomiast salony masażu i salony kosmetyczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Mandat za brak maseczki to nie przelewki. Jednak czy sanepid i służby mundurowe mogą karać Polaków?Mandat za brak maseczki to nie przelewki. Jednak czy sanepid i służby mundurowe mogą karać Polaków?Czytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News