mieszkanie w opuszczonej zonie w Czarnobylu
Autor Kasper Starużyk - 11 Lipca 2019

Czarnobyl będzie otwarty dla turystów

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret, dzięki któremu Czarnobyl stanie się strefą otwartą dla turystów. Już teraz można wjechać na zamknięty teren w ramach wycieczki turystycznej, jednak teraz dostęp ma być o wiele łatwiejszy.

Zełenski strefę czarnobylską planuje uczynić miejscem wysokiego wzrostu gospodarczego. Nowy prezydent Ukrainy planuje takie zmiany jak zniesienie zakazu robienia zdjęć w strefie i nagrywania filmów oraz wyeliminowanie korupcji w regionie.

Przestańmy wreszcie straszyć ludzi, odwiedzających i sprawmy, by strefa wykluczenia stała się magnesem naukowym i turystycznym przyszłości. Zmieńmy ją w przestrzeń wolności, która stanie się jednym z symboli nowej Ukrainy - bez korupcji, bez głupich praw, ale z inwestycjami i przyszłością - brzmiały wypowiedziane przez Zełenskiego słowa, które wygłosił w Czarnobylu podczas oddawania nowego sarkofagu na miejscu wybuchu.

Wzrost zainteresowania wyłączoną strefą czarnobylską przez turystów nastąpił po emisji serialu “Czarnobyl” w stacji HBO. Od tamtej pory biura podróży oferujące tego typu wyjazdy mówią o bardzo dużym obłożeniu wycieczek i rezerwacji terminów.

500 plus z dnia na dzień traci na wartości, inflacja pożera dodatek500 plus z dnia na dzień traci na wartości, inflacja pożera dodatekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.