Cyberpunk 2077 wycofany z PlaystationStore
KAZUHIRO NOGI/AFP/East News
Autor Konrad Karpiuk - 19 Grudnia 2020

Miał być sukces, jest dramat. Jest decyzja, wycofują Cyberpunk 2077 ze sprzedaży

Cyberpunk 2077 zebrał wysokie noty na PC, ale już gracze konsolowi nie pozostawili na CD Projekt Red suchej nitki. Niedopracowany produkt wycofano ze sprzedaży na platformie PlaystationStore. Natomiast Microsoft Store zagwarantowało zwroty niezadowolonym konsumentom.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Cyberpunk 2077 okazał się niewypałem na konsolach
  • Na czym polega wycofanie gry ze sprzedaż na PlayStation Store
  • Jak zareagował na to Microsoft

Cyberpunk 2077 okazał się niewypałem na konsolach

Cyberpunk 2077 był jedną z największych premier gier wideo w ostatnich latach. Nadzieje rozpalał międzynarodowy sukces Wiedźmina 3, oraz udzielenie do gry wizerunku sławnego aktora, Keanu Reevesa. Pierwsze recenzje gry na PC były dosyć wysokie, krytycy wystawili w serwisie Metacritic oceny 87/100, a gracze 7/10. Z tym że już na PS4 noty wynosiły 54/100 i 3,1/10, a na Xbox One 55/100 i 4,2/10.

Skąd tak duży rozstrzał ocen? CD Projekt samo przyznało się do błędu, że nie pokazało przed premierą, jak Cyberpunk 2077 będzie wyglądał na konsolach. Wersje na PS5 i Xbox One miały znacznie więcej błędów, do tego przez ograniczone możliwości obliczeniowe sprzętu, wyglądały znacznie gorzej. Firma wystosowała przeprosiny i obiecała zwroty. To jednak nie koniec kłopotów, bo grę wycofano ze sprzedaży na jednej z platform.

- Po pierwsze, chcielibyśmy zacząć od przeproszenia za to, że nie pokazaliśmy wam gry na konsolach poprzedniej generacji przed jej premierą i, w konsekwencji, nie umożliwiliśmy podjęcia decyzji o zakupie bazującej na większym zasobie informacji. Powinniśmy zwrócić więcej uwagi na to, by gra funkcjonowała lepiej na PlayStation 4 i Xbox One - napisał CD Projekt w oświadczeniu do graczy.

Cyberpunk 2077 wycofany z PlaystationStore

Sony Interactive Entertainment (SIE) po konsultacjach z CD Projekt udostępniło możliwość realizacji cyfrowych zwrotów graczom, którzy zakupili grę przez Playstation Store. Ponadto na czas nieokreślony, wycofano Cyberpunka 2077 ze sprzedaży na platformie.

Przyjdą przebrani za kontrolerów, a potem okradną.Można stracić wszystkie pieniądzePrzyjdą przebrani za kontrolerów, a potem okradną.Można stracić wszystkie pieniądzeCzytaj dalej

- SIE stara się zapewnić wysoki poziom satysfakcji klientów, więc będziemy oferować pełny zwrot pieniędzy dla graczy, którzy kupili Cyberpunka 2077 za pośrednictwem PlayStation Store i chcą złożyć reklamację - czytamy w komunikacie Sony.

Zakupione cyfrowo egzemplarze gry oczywiście nie znikną z kont graczy, dalej będą dostępne do użytkowania przez nabywców. Obecnie jedyna możliwość nabycia gry Cyberpunk 2077 na PS4, to zakup wersji pudełkowej, która jak zapewnia CD Projekt, również będzie aktualizowana.

Cyberpunk 2077 dalej w sprzedaży na Microsoft Store

CD Projekt w trakcie reklamowania Cyberpunka 2077 ściśle współpracowało z Microsfotem. To właśnie na pokazie Xboxa na targach E3 w Los Angeles uczestniczył Keanu Reevs, podsycając swoją obecnością oczekiwania graczy. W końcu i platforma Microsoftu wprowadziła zwroty.

- Żeby mieć pewność, że każdy gracz otrzyma obsługę w jakości, której oczekuje od Xbox , rozszerzamy naszą politykę przyjmowania zwrotów i oferujemy do odwołania pełną refundację kosztów każdemu, kto kupił Cyberpunk 2077 w wersji cyfrowej z Microsoft Store. - napisał na Twitterze profil Xbox Support.

Na razie nie zapowiada się, aby Microsoft wycofał grę ze sprzedaży, o czym zapewniał prezes CD Projekt, Adam Kiciński. W piątkowej rozmowie dla PAP przyznał, że nikt nie prowadzi takich rozmów i nie ma obaw o to, że gra zniknie z Microsoft Store.

Na takie wieści na pewno mogli przynajmniej nieco odetchnąć inwestorzy, bo akcje CD Projekt poszybowały w dół po pierwszych negatywnych recenzjach Cyberpunka 2077, a po wycofaniu ze sprzedaży z PlayStation nastąpił kolejny spadek. Wyprzedaż akcji była na poziomie 20 proc. i osiągnęła poziom 242 zł za jedną akcję. Od dnia premiery notowania CD Projekt na giełdzie spadły aż o 31 proc.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Nawet 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
  2. Nie ominą Cię nowe obowiązki jeśli używasz jednego gadżetu. Rejestracja to dopiero początek
  3. Wspaniały prezent przed Świętami dla tysięcy Polaków. Odzyskają dużo pieniędzy

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News