An advertisment of Cyberpunk 2077 game is seen on December 4, 20202 before the expected release of Cyberpunk 2077 game, in Warsaw, Poland. - The developer of Cyberpunk 2077, the much-delayed video game that is reported to be one of the most expensive ever made, has promised a "new quality" in experience for users when it finally launches worldwide on December 10, 2020. (Photo by Wojtek RADWANSKI / AFP)
East News, Wojtek Radwański
Autor Kamila Jeziorska - 10 Grudnia 2020

Cyberpunk 2077 sprzedany w 8 mln egzemplarzy. Jeszcze przed premierą

Cyberpunk 2077 to najnowsza gra wydana przez polską firmę CD Projekt RED. Podgrzewanie atmosfery wokół Cyberpunka 2077 opłaciło się producentom w stu procentach. Ten bowiem zaowocował sprzedażą 8 mln egzemplarzy gry jeszcze w preorderze. Na co mogą szykować się gracze?

Z tego akapitu dowiesz się:

  • W jakiej formie dostępny jest Cyberpunk 2077
  • Czy gracze, którzy kupili grę przedpremierowo dostaną ją do rąk 10 grudnia
  • Gdzie można kupić grę
  • Jak premiera Cyberpunk 2077 wpłynęła na notowania CD Projekt RED na giełdzie

Cyberpunk 2077 hitem CD Projekt

Cyberpunk 2077 to gra stworzona przez polską spółkę CD Projekt RED. Akcja gry toczy się w otwartym i przepełnionym megalomanią świecie, w którym liczy się tylko i wyłącznie chęć przerabiania swojego ciała. Miastem zarządzają wielkie korporacje oraz nowoczesne technologie.

- Jako najemnik o imieniu V gracze ruszają w pogoń za jedynym w swoim rodzaju implantem - kluczem do nieśmiertelności. Przemierzając najniebezpieczniejsze miasto przyszłości, spotkają galerię wielowymiarowych osobistości, w tym zbuntowanego rockerboya Johnny’ego Silverhanda, w którego wcielił się Keanu Reeves. Stworzą również własny styl gry, modyfikując stworzoną przez siebie postać, a także zmierzą się z szeregiem niełatwych decyzji, które ukształtują fabułę oraz świat tytułu - napisała firma na swojej stronie internetowej.

Cyberpunka 2077 można zakupić w formie cyfrowej za pośrednictwem wybranych platform, a także fizycznej. Cyberpunk 2077 działa na PC, ale także na konsolach Xbox One, Play Station 4 oraz Stadia. CP Projekt informuje, że gra działa także na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Gracze muszą pamiętać także o tym, że w przyszłości ukaże się darmowa aktualizacja. Ta, zgodnie z zapowiedziami twórców, będzie zawierała usprawnienia gry Cyberpunk 2077 działającej na najnowszych konsolach do gry.

Cyberpunk 2077 to niewątpliwie gratka dla fanów gier komputerowych, ale również dość droga rozrywka. Ceny gry zaczynają się od 199 zł w wariancie na PC, natomiast kończą na ok. 284 zł w zależności od konsoli, na której będzie działać.

Cyberpunk 2077 rozchodzi się jak świeże bułeczki

Cyberpunk 2077 dostępny jest w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Chętni na zabawę z Cyberpunkiem 2077 mogą kupić go m.in.: w Media Expert, RTV Euro AGD, Empiku, a nawet w Lidlu. W tym ostatnim grę można było kupić jeszcze przed premierą.

Cyberpunk 2077 można grać już od 10 grudnia, a CD Projekt RED zapewniło, że gra tego dnia trafiła także do tych, którzy zamówili ją przedpremierowo. Co ciekawe, wiele przedpremierowych zamówień było złożonych poprzez stronę nieistniejącego już sklepu CD Projekt RED, który kilka miesięcy temu ogłosił upadłość - przypomina Radio Zet.

Z grą ogromne nadzieje wiązali także giełdowi gracze, bowiem akcje CD Projekt RED rosły w niesamowitym tempie, aż do dnia premiery. Niestety, ale poza większością pozytywnych recenzji, nie zabrało zarzutów pod kątem technicznych aspektów.

- Na krytykę szybko zareagowała giełda. Wycena akcji z rekordowych 464 zł spadła poniżej 400 zł. W dniu premiery CD Projekt także jest w trendzie spadkowym: wycena to 377 złotych - pisze Radio Zet.

Miejmy nadzieję, że Cyberpunk 2077 pomoże polskiej firmie wrócić na dobry tor giełdowy.

W twojej skrzynce pocztowej czai się pułapka, o której wielu nie wie. W twojej skrzynce pocztowej czai się pułapka, o której wielu nie wie. "Takich kartek jest naprawdę 5 w tygodniu"Czytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Próba zamachu w Warszawie. Młody mężczyzna chciał się wysadzić
  2. Zbigniew Boniek jest załamany. Stracił przyjaciela, popłynęły łzy
  3. Nie zarejestrowałeś się? Poniesiesz karę 1000 zł

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News