CPK jeszcze w tym roku zacznie skupować grunty. Można się nieźle obłowić
publicdomainpictures.net
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Lutego 2020

Na CPK możesz sporo zarobić także ty. Kwoty są naprawdę wysokie

CPK. Pomimo, że dokładna lokalizacja lotniska nie jest jeszcze znana, to już w tym roku wykup terenów będzie jednym z celów spółki. - Ceny wykupu gruntów rolnych na pewno będą przekraczać obecną wartość rynkową - powiedział w rozmowie z Money.pl Mikołaj Wild, prezes spółki Centralny Port Komunikacyjny.

CPK wybiera doradcę strategicznego

W rozmowie z Money.pl Mikołaj Wild opowiedział o najbliższych planach spółki CPK. Jak twierdzi, kluczowy jest obecnie wybór doradcy strategicznego. - Rozmawiamy z przedstawicielami najlepiej zorganizowanych lotnisk przesiadkowych, którzy mają olbrzymie doświadczenie w działalności doradczej. Prowadzimy dialog techniczny m.in. z lotniskiem Narita w Tokio, rozmawiamy też z innymi portami - mówi Money.pl Wild. Jak dodaje, rozmowy są prowadzone także z portami Changi w Singapurze i Incheon w Seulu.

Umowa o pracę, dzieło, zlecenie. Wielu pracowników nie zna nawet swoich prawUmowa o pracę, dzieło, zlecenie. Wielu pracowników nie zna nawet swoich prawCzytaj dalej

Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na tzw. “master plan” CPK, tj. “kompleksowe zestawienie najważniejszych założeń koncepcyjnych przyszłej infrastruktury”. Do tej pory konsultacje objęły brief strategiczny CPK, a uczestniczyło w nich ponad 130 firm, które analizowały techniczny dokument opisujący elementy składowe i funkcjonalność CPK.

CPK - ruszy wykup gruntów

Pomimo, że dokładna lokalizacja CPK nie jest jeszcze znana, to spółka zamierza już w tym roku zacząć skupować grunty. - Chodzi o tereny w granicach, które były już przedstawione mieszkańcom i które wynikają z analizy lokalizacyjnej firmy ARUP. To duża powierzchnia, prawie 70 kilometrów kwadratowych - tłumaczy Wild w rozmowie z Money.pl. Prezes CPK podkreśla, że te tereny są praktycznie takiej wielkości jak warszawska dzielnica Wawer.

Wykup gruntów oczywiście zostanie sfinansowany przez spółkę CPK. Wild zaznacza, że "wcześniejszy wykup gruntów nie zakłóci procesu inwestycyjnego, a jednocześnie może być korzystny dla części mieszkańców".

Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Grunty pod CPK przekroczą wartość rynkową

Prezes CPK zapowiada też, że wyceny mogą być naprawdę wysokie. - W przypadku gruntów rolnych, czyli znakomitej większości nieruchomości, będą one wręcz przekraczać obecną wartość rynkową i to znacznie - powiedział Mikołaj Wild.

Wild zapewnia, że CPK nie straszne są spekulacje, które mogą polegać na skupowaniu terenów, aby później stawiać spółce zaporowe warunki. - Monitorujemy rynek nieruchomości. W razie potrzeby będziemy podejmowali odpowiednie działania - zapowiada prezes CPK.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Zobaczyłeś banknot za wycieraczką? Jesteś w wielkim niebezpieczeństwie
Najdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąNajdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News