covid-19-pixnio-ca.garcia.s
pixnio.com
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Kwietnia 2020

Nowy sposób walki z wirusem w Polsce. Skuteczność metody potwierdzają kolejne laboratoria

COVID-19 może być leczony osoczem krwi osób, które wyzdrowiały i mają przeciwciała przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Polscy lekarze apelują, aby osoby, które miały COVID-19, oddawały krew - informuje TVN24.

COVID-19 można leczyć osoczem wyleczonych pacjentów

Metoda została sprawdzona najpierw w Chinach. Osobom chorym na COVID-19 podawano osocze osób, które też były zakażone, ale wyzdrowiały. - Gdy podaliśmy osocze pacjentom w najcięższym stanie, zaczęli oni wracać do zdrowia. Nawet ci, którzy byli już bliscy śmierci - powiedział Zhang Dingyu, dyrektor szpitala Jinyintan w Wuhanie, cytowany przez TVN24.

Leczenie COVID-19 tą metodą okazuje się skuteczne i potwierdzają to kolejne laboratoria na świecie. - Przygotowaliśmy pierwszy raport naukowy, z którego wynika, że zastosowanie osocza może skrócić czas choroby i złagodzić jej objawy - powiedział prof. Holger Hackstein, ordynator Oddziału Transfuzjologii w Klinice Uniwersyteckiej w Erlangen.

Po świętach rodzice mogą liczyć na dodatkowe pieniądze z ZUS. Przy składaniu wniosku trzeba jednak uważać na haczykPo świętach rodzice mogą liczyć na dodatkowe pieniądze z ZUS. Przy składaniu wniosku trzeba jednak uważać na haczykCzytaj dalej

COVID-19 będzie leczony osoczem także w Polsce

Kolejne doniesienia na temat skuteczności tej metody przekonały resort zdrowia, który uznał, że w Polsce także będzie się używać osocza do leczenia COVID-19. - Nie mamy żadnego leku, który by swoiście tego wirusa eliminował. Osocze pozostaje jedną z alternatyw i to bardzo obiecującą - wyjaśnia prof. Piotr Marek Radziwon, konsultant krajowy w dziedzinie transfuzjologii klinicznej, cytowany przez TVN24.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. TVP bezpardonowo zaatakowała rodzinę dziennikarki TVN. Odpowiedział jej mąż, padły mocne słowa

Po pobraniu krwi separuje się jej płynny składnik - osocze. I to właśnie w nim gromadzi się dużo przeciwciał, które skutecznie atakują wirusy SARS-CoV-2. Następnie osocze jest mrożone i i badane w laboratorium, gdzie sprawdza się je pod kątem obecności innych chorób.

Eksperci zaznaczają, że nie jest to remedium na chorobę COVID-19. Ale daje szansę na przeżycie - osocze może przedłużyć życie pacjenta do chwili, kiedy jego organizm sam zacznie wytwarzać własne przeciwciała.

Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyPoczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyCzytaj dalej

Lekarze wzywają wyleczonych z COVID-19 do oddawania krwi

Lekarze proszą wszystkie osoby w Polsce, które wyszły z choroby COVID-19, aby oddały krew. Na obecną chwilę to około 400 osób, jednak z każdym dniem będzie ich coraz więcej.

- Po uzyskaniu zgody danej osoby (nastąpi - przyp. red.) pobranie większej puli krwi po to, żeby można było z niej wyekstrahować tę czystą pulę przeciwciał chroniących następnych przed rozwojem najcięższej postaci klinicznej schorzenia - przedstawia procedurę prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, cytowana przez TVN24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antonow An-225 opuszcza Polskę. Ostatnie chwile giganta w Warszawie, transmisja odlotu na żywo
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna granica pandemii przekroczona, każdy chciał jej uniknąć. Smutna wiadomość ze świata
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News