Obowiązkowa szczepionka na COVID-19?
Pixabay/fernandozhiminaicela
Autor Maria Glinka - 2 Lipca 2020

Czy szczepionka na COVID-19 obowiązkowa dla wszystkich Polaków? Wiceminister zdrowia zabrał głos

Walka z COVID-19 trwa, a szczepionki w dalszym ciągu brakuje. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński oznajmił, że na ten moment nic nie wskazuje na to, aby szczepienie przeciwko koronawirusowi było w Polsce obligatoryjne.

Obowiązkowa szczepionka na COVID-19? Nie w Polsce

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński był pytany o kwestię szczepionki na COVID-19. Polityk wyznał, że "nie ma na ten moment takiego planu, by było to szczepienie obowiązkowe", jeżeli już będzie możliwe.

70-latka dostaje tylko 1085 zł renty na miesiąc, ale wlepili jej 12 tys. zł mandatu. Zaskakujące stanowisko sądu70-latka dostaje tylko 1085 zł renty na miesiąc, ale wlepili jej 12 tys. zł mandatu. Zaskakujące stanowisko sąduCzytaj dalej

Cieszyński podkreślił, że "wszelkie decyzje zapadają wtedy, kiedy szczepionka jest dostępna i jest komplet informacji. Wtedy można podjąć decyzję w 100 proc. rzetelnie". W tej chwili resort zdrowia nie planuje nałożyć na Polaków odgórnego obowiązku szczepienia na COVID-19 - podaje next.gazeta.pl.

Wielu Polaków skorzystałoby ze szczepionki na COVID-19

Z badania społecznego przeprowadzonego między 2 a 9 czerwca przez ARC Rynek i Opinia wynika, że 37 proc. Polaków chciałoby zaszczepić się na COVID-19. Wśród ankietowanych znaleźli się jednak również zdecydowani przeciwnicy obowiązkowego szczepienia na COVID-19 (28 proc.).

Zaskakująco duży odsetek uczestników badania nie ma zdania na temat preparatu na COVID-19 - aż 34 proc. respondentów wyznało, że nie wie czy podda się szczepieniu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rosja nadal chce straszyć kurkiem. Kreml zdradził strategię energetyczną na najbliższe lata
2. Ujawniono prawdę nt. ułaskawienia przez Andrzeja Dudę. Skandaliczne fakty ujrzały światło dzienne, wielu może być wściekłych

Skarbówka zajęła mu konto bankowe za niepłacenie abonamentu. Poszedł do sądu i zadziwił wszystkichSkarbówka zajęła mu konto bankowe za niepłacenie abonamentu. Poszedł do sądu i zadziwił wszystkichCzytaj dalej

Co ze szczepionką na COVID-19?

Nad szczepionką na COVID-19, który dziesiątkuje społeczeństwa, pracuje około sto firm farmaceutycznych i biotechnologicznych z całego świata. Na ten moment 14 preparatów jest testowanych na ludziach.

W ostatnich dniach doszło do przełomu - amerykańska spółka Pfizer oraz niemiecka firma BioNTech poinformowały, że zakończyły się pierwsze badania kliniczne nad wpływem opracowywanej przez nich szczepionki na COVID-19. Rezultaty są zadowalające i pozwalają z optymizmem patrzeć na dalszy ciąg prac - szczepionka wywołuje reakcję immunologiczną organizmu ludzkiego.

Szczepionka na COVID0-19 ze skutkami ubocznymi

Firmy są na razie na wstępnym etapie badań i dokładne wyniki będą dopiero analizowane. Niestety okazuje się, że większa dawka szczepionki na COVID-19 wywołuje nie tylko pożądaną odpowiedź immunologiczną, ale także skutki uboczne w postaci gorączki i problemów ze snem. Pfizer jest w trakcie testowania łącznie czterech szczepionek na COVID-19, a na rynek trafi jedna z nich - podaje Business Insider Polska.

Wiemy, ile naprawdę zarabia Jurek Owsiak. Hejterzy zapadną się pod ziemięWiemy, ile naprawdę zarabia Jurek Owsiak. Hejterzy zapadną się pod ziemięCzytaj dalej

Na COVID-19 zachorowało już 10,8 mln osób na całym świecie. Według najnowszych danych opublikowanych przez WHO ofiar śmiertelnych koronawirusa jest już ponad pół miliona. Pozytywną wiadomością jest fakt, że COVID-19 pokonało już ponad 6 mln osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urodziła stojąc w korku. Karetka nie mogła dotrzeć na miejsce, pomogli policjanci
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Już niedługo nowy system obserwujący na polskiej autostradzie. Twojej tablicy rejestracyjnej nie spuszczą z okaJuż niedługo nowy system obserwujący na polskiej autostradzie. Twojej tablicy rejestracyjnej nie spuszczą z okaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News