Coffeedesk ofiarą cyberataków
Unsplash.com Mirza Mustofa
Autor Konrad Karpiuk - 30 Listopada 2020

Robiłeś u nich zakupy? Padli ofiarą cyberataku, natychmiast zmień hasło

CoffeeDesk jest jednym z największych polskich sklepów internetowych z kawą i akcesoriami dla kawoszy. Niedawno padł ofiarą ataku cyberprzestępców. Firma zaleca zmianę haseł dostępu m.in. do bankowości online.

Sklep internetowy CoffeeDesk ofiarą ataku hakerskiego

Portal CoffeeDesk w sobotę 28 listopada miał problemy techniczne. Na stronie wyświetlał się komunikat "Ups, mamy przerwę na kawę. Wróć do nas za kilka minut". Jak przekonali się klienci, po "kilku minutach" niewiele się zmieniło. Koło godziny 10 facebookowy profil firmy zamieścił krótki status.

- Kochani, nasza strona przechodzi chwilowe problemy techniczne. Zakasujemy rękawy i wracamy niebawem - napisano na profilu CoffeeDesk.

Opłata mocowa wyśrubuje rachunki za prąd. Przedstawiamy stawki podwyżekOpłata mocowa wyśrubuje rachunki za prąd. Przedstawiamy stawki podwyżekCzytaj dalej

Dzień później opublikowano komunikat, w którym firma, podkreślając swoją transparentność, przyznała się, że padła ofiarą cyberprzestępstwa. W jego wyniku osoba trzecia uzyskała dostęp do firmowego serwera i zgromadzonych na nim danych. Mimo to przedstawiciele CoffeeDesk twierdzą, że nie doszło do wycieku.

- Żadne dane nie zostały utracone, a na ten moment nie mamy też podstaw, aby przypuszczać, że zostały one w jakikolwiek sposób rozpowszechnione. Dane kart kredytowych oraz innych instrumentów płatniczych również nie zostały naruszone - nigdy ich nie gromadziliśmy - informuje firma.

CoffeeDesk zapewnia, że traktuje kwestię bezpieczeństwa danych klientów z "najwyższą powagą". Wdrożono już procedury związane z cyberbezpieczeństwem. Firma powołała także sztab ekspertów i zewnętrznych audytorów, którzy będą dociekać źródła i okoliczności ataku na system informatyczny.

Wyszły na jaw plany rządu ws. masowych szczepień. Za pół roku ma być zaszczepiona już połowa PolakówWyszły na jaw plany rządu ws. masowych szczepień. Za pół roku ma być zaszczepiona już połowa PolakówCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

CoffeeDesk apeluje do klientów o zmianę haseł

Klienci, których dane mogły znajdować się w bazie informatycznej, otrzymali od CoffeeDesk wiadomości prywatne z informacją o włamaniu. Firma zaapelowała do posiadaczy kont na portalu, aby zmienili swoje hasła dostępu do poczty elektronicznej, bankowości online i mediów społecznościowych (jeśli korzystali z identycznych haseł).

- [...] prosimy o upewnienie się, że korzystają Państwo z uwierzytelniania dwuetapowego tam, gdzie to możliwe. Jednocześnie sygnalizujemy, że w najbliższym czasie ze względów bezpieczeństwa, wymusimy zmianę Państwa haseł w naszym sklepie - czytamy w wiadomości do klientów.

Polacy znaleźli sposób, obostrzenia wykiwane. Legalnie jeżdżą na urlop w góryPolacy znaleźli sposób, obostrzenia wykiwane. Legalnie jeżdżą na urlop w góryCzytaj dalej

CoffeeDesk apeluje również o nieotwieranie podejrzanych maili od nieznanych nadawców. Firma zapewnia, że nigdy nie prosi swoich klientów o podanie dodatkowych danych osobowych, czy uzupełnianie opłat za złożone zamówienia. W razie otrzymania podobnej wiadomości zaleca się zgłoszenie jej na adres sklep@coffeedesk.pl.

Co z klientami, którzy zrobili zamówienia tuż przed atakiem hakerskim? CoffeeDesk zapewnia, że jeśli nie nie było dodatkowych komentarzy dotyczących realizacji, a zakupy zostały potwierdzone, to są już gotowe do wysyłki. Firma pracuje nad przywróceniem bezpieczeństwa i funkcjonalności portalu.

- Najmocniej Was przepraszamy za powstałe utrudnienia - pracujemy pełną parą, żeby to naprawić i jak najszybciej opublikujemy kolejne, szczegółowe informacje - zapowiedział CoffeeDesk.

Moneta 10 groszy z PRL warta aż 24 tys. zł. Na perełki trudno trafić, ale może sam ją maszMoneta 10 groszy z PRL warta aż 24 tys. zł. Na perełki trudno trafić, ale może sam ją maszCzytaj dalej

Coffeedesk

Coffeedesk

Niestety, do oszustw i wyłudzeń dochodzi coraz częściej. Zapraszamy do zapoznania się z innymi tekstami na ten temat, między innymi o udawaniu pracowników banków, a także sanepidu.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
  3. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
  4. Od dzisiaj zmiany w prawie. Maseczki już nie zdejmiesz
  5. Kłopoty dla kierowców. Za lenistwo 500 zł mandatu
  6. Rząd dobija dodatkowym podatkiem. Nie wywiną się od zapłaty
  7. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)
  8. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
Pandemia szaleje, a rząd dobija dodatkowym podatkiem. Dziesiątki tysięcy nie wywiną się od zapłatyPandemia szaleje, a rząd dobija dodatkowym podatkiem. Dziesiątki tysięcy nie wywiną się od zapłatyCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News