PHOTO: MAREK BAZAK / EASTNEWS WARSZAWSKA SYRENKA W BARWACH NARODOWYCH DRUZYN NA EURO 2012 HISZPANIA - SPAIN
Eastnews, Marek Bazak
Autor Kamila Jeziorska - 4 Lutego 2021

Polska firma wkracza na Płw. Iberyjski. To już nie pierwszy rynek zagraniczny

Coders Lab to największa programistyczna firma w Polsce, która właśnie wkracza na hiszpański rynek. Twórcy Coders Lab nie ukrywają, że idą po swoje w drodze na sam szczyt i w przyszłości planują jeszcze większą ekspansję.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób działa Coders Lab
  • Dlaczego zdecydowano się wejść na hiszpański rynek
  • Z jakich powodów Hiszpanie nawiązali współpracę z Coders Lab

Coders Lab idzie jak burza

Coders Lab powstało w 2013 r. jako pierwsza w Polsce szkoła programistyczna w formie bootcampu. I choć ten ostatni większości może kojarzyć się z popularnym programem telewizyjnym, niech nie zmylą Was pozory. Coders Lab stworzone zostało przez dwóch braci, Marcina i Jacka Tchórzewskich i obecnie rozwija się bardzo dynamicznie.

Coders Lab posiada, aż pięć oddziałów w całej Polsce. Firmę możemy oczywiście znaleźć w Warszawie, ale także w Krakowie czy we Wrocławiu. Jednakże to nie wszystko, bowiem Coders Lab posiadają także swoją siedzibę poza granicami kraju.

Z informacji podanych przez portal goodonepr.prowly.com wynika, że Coders Lab mają swoje oddziały w Rumunii, Indonezji oraz Hiszpanii. Na ten ostatni rynek wchodzą z prawdziwym impetem.

Hiszpania dla Coders Lab ma być kolejnym przystankiem do globalnej ekspansji firmy. Ekspansja trwa nieprzerwanie od 2019 r., ale jak się okazuje, zawsze jest pora na nowe wyzwania.

Coders Lab w Hiszpanii

Nowy początek dla Coders Lab zaczął się bardzo dynamicznie. Firma podpisała kontrakt z wyłącznym franczyzobiorcą w Hiszpanii. Dlaczego Oxygen Workspace, hiszpański franczyzobiorca zdecydował się na współpracę z polską firmą?

- Podobnie jak w wielu innych krajach, w Hiszpanii istnieje wielkie zapotrzebowanie na pracowników z umiejętnościami cyfrowymi. Szybki rozwój technologii powoduje, że na rynku brakuje zarówno juniorów, jak i doświadczonych specjalistów. A to właśnie od nich w coraz większej mierze będzie zależeć tempo wzrostu gospodarczego - powiedział Jose Antonio Alonso Mayor, właściciel hiszpańskiego kontrahenta cytowany przez portal.

Dodał także, że dotychczasowe portfolio Coders Lab pokazuje ich elastyczność w działaniu. Co więcej, podkreślił, że doświadczenie polskiej firmy udało się wyczuć już podczas wstępnych rozmów.

- Cieszę się, że możemy powitać Oxygen Workspace jako kolejnego partnera w naszej sieci. Hiszpania stanowi dla nas bardzo interesujący rynek. Z jednej strony to rozwinięta gospodarka z wieloma zaawansowanymi gałęziami, z drugiej – kraj borykający się z wieloma problemami ekonomicznymi, w szczególności dotyczącymi rynku pracy. Stopa bezrobocia przez ostatnią dekadę utrzymywała się tam na dwucyfrowym poziomie, a wśród osób młodych dochodziła nawet do 50 proc. Nasze kursy stanowią odpowiedź na potrzeby związane z kształceniem młodych kadr. Wierzę, że z nowym partnerem odniesiemy sukces w Hiszpanii - powiedział Marcin Tchórzewski. Miejmy nadzieję, że wiatr w żaglach nie puści polskiego przedsiębiorcy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News