W co należy zainwestować kapitał, by móc się cieszyć zyskiem?
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Komunikaty prasowe - 12 Marca 2020

Covid-19 postępuje, a rynek dobija do dna. Co należy kupić, aby się zabezpieczyć

Co należy kupić by lokata naszego kapitału okazała się bezpieczna gdy w krótkiej perspektywie przyszłość okazuje się niepewna? Od lat bezpieczną przystanią dla pieniędzy w czasach kryzysu jest złoto. Nie inaczej jest tym razem. Od momentu wybuchu epidemii koronawirusa na świecie podrożało ono o 16 proc. - informuje portal bankier.pl.

Co należy kupić by nie stracić?

Sztabki złota czy też kontrakty na złoto to jedna z bardziej pożądanych inwestycji w czasach zwiastujących kryzys lub też w jego trakcie. "Od początku grudnia do ostatniego poniedziałku dolarowe notowania królewskiego metalu poszły w górę o 16% i osiągnęły najwyższy poziom od 7 lat - informuje portal bankier.pl.

Jednak czy tym razem złoto może się okazać równie trafną lokatą kapitału jak to bywało w latach wcześniejszych? Mamy przecież do czynienia jednak z dosyć sporą zwyżką cen za ten kruszec, a jeszcze kilka lat temu tego typu poziomy cenowe wyznaczały bańkę spekulacyjną na rynku złota.

Rząd wycofuje się ze swojej deklaracji. Wielu rodziców pozostanie jednak bez finansowego wsparciaRząd wycofuje się ze swojej deklaracji. Wielu rodziców pozostanie jednak bez finansowego wsparciaCzytaj dalej

Jak konkluduje autor artykułu na portalu bankier.pl "Złoto, panika i koronawirus. Czy warto teraz kupować?", obecnie giełda oferuje spore przeceny na akcjach, których ceny wzrosną po zażegnaniu kryzysu epidemiologicznego.

"W tej chwili (przed południem, 12.03.2020) prawdziwe okazje inwestycyjne prawdopodobnie leżą na rynku akcji, gdzie spanikowani inwestorzy wyprzedają wszystko, jak leci, nie zważając na ceny. Trzeba jednak niemałej odwagi, aby pójść wbrew tłumowi. Co więcej, nikt nie może zaręczyć, że panicznie wyprzedawane i najtańsze od dekady polskie akcje, za jakiś czas nie staną się jeszcze tańsze" - pisze autor artykułu.

Oszustwo na wirusa coraz bardziej popularne. Możesz w łatwy sposób stracić swoje pieniądzeOszustwo na wirusa coraz bardziej popularne. Możesz w łatwy sposób stracić swoje pieniądzeCzytaj dalej

Natomiast samo złoto, co widać od kilku dni może teraz zniżkować ponieważ fundusze inwestycyjne będą wyprzedewały kontrakty w związku z tym, że desperacko potrzebują gotówki na pokrycie depozytów zabezpieczających na innych rynkach (np. akcji) lub po prostu nie mogą zrolować pożyczek z powodu braku płynności w systemie bankowym. Dlatego umiejętne inwestowanie w akcje, które tracą a zyskają w długiej perspektywie może być sposobem na solidne zyski za kilka lub kilkanaście miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  2. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News