Młodzież
unsplash, Simon Maage
Autor Komunikaty prasowe - 25 Października 2019

Cmentarna inicjatywa w zamian za Tęczowy Piątek. Młodzież protestuje

Cmentarz - lepiej go odwiedzić, niż obchodzić Tęczowy Piątek - tak twierdzi MEN. Zamiast jego obchodów, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zarządził, by młodzież poszła na groby. Na reakcję młodych ludzi nie trzeba było długo czekać - stworzyli akcję protestacyjną. Przybliżamy o co chodzi.

Cmentarz - lepiej go odwiedzić, niż obchodzić Tęczowy Piątek wg MEN

Cmentarz - wizyta na nim w zamian za okazanie wsparcia nękanej młodzieży LGBT zaproponowana przez MEN. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapostulował, żeby w zamian obchodów Tęczowego Piątku, młodzież wybrała się na groby. Wystosował list w tej sprawie, w którym wnosi o przyłączenie się szkół do akcji MEN, która ma polegać na wybraniu się w tym dniu na cmentarz, celem upamiętnienia doniosłych postaci lub wydarzeń.

Tęczowy piątek - wsparcie młodzieży LGBT

Tęczowy piątek jest szkolnym świętem, obchodzonym w ostatni piątek października, z inicjatywy Kampanii Przeciw Homofobii. Obchodzenie go ma na celu okazanie wsparcia prześladowanej na co dzień młodzieży LGBT oraz zamanifestowanie, że każdy będąc sobą, może się czuć bezpiecznie. Podczas tego dnia, niektóre placówki organizują poświęcone tematowi zajęcia, a na korytarzach szkół można znaleźć plakaty z przesłaniem wsparcia dla osób LGBT. Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii przybliżyła dane na temat nękania młodzieży LGBT w naszym kraju: “Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie” - zacytował portal Radiozet.pl.

Reakcja młodzieży

Na reakcję młodzieży nie trzeba było długo czekać - stworzyli spontaniczną akcję protestacyjną “Szkoła Pamięta”, w której młodzież wyraża sprzeciw narracji, którą obejmuje obóz rządzący oraz jego zwolennicy, którzy przestrzegają przed organizowaniem Tęczowego Piątku w szkołach. Na Facebooku młodzież napisała: "MEN swoją cmentarną inicjatywą zainspirował nas do pomysłu na protest przeciwko postawie ministerstwa edukacji narodowej, ministra Piontkowskiego i kuratoriów wobec zaplanowanych na jutro obchodów Tęczowego Piątku" - cytuje portal Queer.pl.

ZUS znalazł sposób, żeby nie wypłacać renty. Dotyczy to tysięcy PolakówZUS znalazł sposób, żeby nie wypłacać renty. Dotyczy to tysięcy PolakówCzytaj dalej

Wspominają śmiertelne ofiary homofobii

Pod siedzibą MEN zebrali się uczniowie i uczennice szkół, aby uczcić pamięć śmiertelnych ofiar homofobii, takich jak Kacper z Gorczyna, Dominik z Bieżunia, a także innych. Na Facebooku można było wczoraj przeczytać:

"Spotkajmy się więc jutro wszyscy pod siedzibą MEN i przy grobach ofiar szkolnej homofobii, takich jak Kacper z Gorczyna, Dominik z Bieżunia i inni. Skoro #szkołapamięta – to niech pamięta również o tych, o których nie zadbała, póki mogła. Pokażmy MEN, że Tęczowy Piątek to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa dzieciaków, uczących się w placówkach, którymi zarządzają!" - cytuje Queer.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Złe wieści dla seniorów. Emerytura czeka ich dopiero w wieku 69 lat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News