Mercedes usterka
PxHere/CC0
Autor Oktawian Góral - 2 Października 2020

Fabryczne wady w samochodach aż sześciu producentów. Jeśli jeździsz Citroenem, Fordem Mercedesem, Mitsubishi czy Peugeotem, koniecznie odwiedź ASO

Aż 19 tysięcy samochodów sprzedanych w Polsce musi w trybie pilnym odwiedzić Autoryzowane Stacje Obsługi. Powodem są błędy produkcyjne. Wielu kierowców jest w niebezpieczeństwie.

Fabryczne wady wykryto w aż 19 tysiącach sprzedanych w Polsce aut. Chodzi o 6 producentów: Citroen, Ford, Mercedes, Mitsubishi, Peugeot oraz Volvo. Podajemy kompletną listę modeli, które muszą niezwłocznie odwiedzić Autoryzowane Stacje Obsługi oraz opisujemy jakie "niespodzianki" kryją się w fabrycznie nowych autach. Kierowco, uważaj na siebie!

Święta Wszystkich Świętych z restrykcjami? Wiceminister zdrowia o obostrzeniach 1 listopadaŚwięta Wszystkich Świętych z restrykcjami? Wiceminister zdrowia o obostrzeniach 1 listopadaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Od dziś ważne zmiany w ubezpieczeniu zdrowotnym. Koniecznie się do nich zastosuj
2. Przez 17-lat był więżiony w piwnicy. Rodzina nie mogła poradzić sobie z jego chorobą
3. Kilkanaście produktów masowo wycofanych. Wszyscy je kupowali w Biedronce, Lidlu i Żabce nie wiedząc, że zagrażają zdrowiu

Wady Mitsubishi

O zarezerwowanie czasu na wizytę w ASO muszą postarać się właściciele Mitsubishi Outlander (GF0W), jak czytamy w portalu Jedź Bezpiecznie, w tych autach mogły zostać niepoprawnie zamontowane pasy bezpieczeństwa na tylnej kanapie. Błąd może skutkować tragedią w przypadku gwałtownego hamowania, ponieważ nie wiadomo jak zachowa się w takiej sytuacji mechanizm odpowiedzialny za pasy. Usterka dotyczy 361 pojazdów sprzedanych w Polsce.

Wady Citroena

Citroen zaprasza do ASO właścicieli pojazdów serii: C3, DS3, C4, DS4 i DS5. W autach doszukano się poważnego błędu konstrukcyjnego odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Koncern wykrył, że w samochodach występuje ryzyko zawilgocenia mechanizmu odpowiedzialnego za aktywację poduszek powietrznych po stronie kierowcy oraz pasażera. Wady dotyczą 109 pojazdów.

Wady Mercedesa

Mercedesy nie mają szczęścia. Właściciele aż 3 serii muszą pilnie zgłosić się do salonów. Jak wskazuje portal Jedź Bezpiecznie do ASO pojechać muszą kierujący Mercedesami A-Klasy wyprodukowanych od 11 września 2017 do 10 lutego 2019. W tych samochodach mogło dojść do niewłaściwej instalacji klimatyzacji. Skutkować może to korozją oraz zwarciem w instalacji elektrycznej, a to poważnie wpływa na bezpieczeństwo – zablokowany zostać może układ jezdny i kierowniczy. Wada dotyczy ogromnej liczby pojazdów, bo aż 1545.

Do ASO zgłosić muszą się właściciele Mercedesów klasy C (W205), GLC (W253) oraz AMG GT (W290). Chodzi o pojazdy, które zjechały z linii produkcyjnej między 24 kwietnia 2018 roku, a 6 listopada 2019 roku. Mercedes wykrył problemy z oprogramowaniem sterującym układem hamulcowym. Wystawiono 346 wezwań do pilnego kontaktu z ASO.

Na serwis również zajechać powinni kierowcy Mercedesa Sprintera (W910). Istnieje ryzyko uszkodzenia świec żarowych podczas zderzenia, co może doprowadzić do zapłonu samochodu. Problem obejmuje 1402 auta.

Wady Volvo

Volvo ma zdecydowanie najwięcej pracy z samochodami wzywanymi na serwis. Wykryto bardzo poważne błędy, które dotyczą dziesiątek tysięcy pojazdów. W modelu XC60, z lat 2018-20 wykryto nieprawidłowe dokręcenie wycieraczki na przedniej szybie. Problem może wydawać się z pozoru błahy, jednak oderwanie się takiej wycieraczki od mknącego po autostradzie Volvo może stanowić poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Nieprawidłowości wykryto w aż 12 670 sprzedanych w Polsce autach tej niemieckiej marki.

To jednak nie koniec pracy przed serwisantami Volvo. Do ASO stawić się muszą właściciele modeli V40, V40CC, S60, S60CC, V60, XC60, V60CC, V70, XC70 i S80 z latach 2014-17 z silnikami wysokoprężnymi. W autach zamontowano wadliwy układ chłodzenia. Usterka skutkować może zapowietrzeniem się mechanizmu, a to grozi nawet pożarem pojazdu. Problem dotyczy 1538 aut.

Wady Peugeota

Do serwisu wezwano 17 właścicieli Peugeota 308. W tym modelu wykryto problemy z kalibracją silnika, co może skutkować uszkodzeniem filtra cząsteczek stałych.

Wady Forda

Ford pilnie wzywa właścicieli samochodów Puma mild-hibrid wyprodukowanych w Krajowej od 12 listopada 2019 do 13 lipca 2020. Producent wskazuje, że w autach mógł zostać nieprawidłowo zamontowany akumulator. Błąd może spowodować przegrzanie urządzenia oraz uszkodzenie elementów położonych w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Wady w Fordzie Hybrid dotyczą 5 samochodów.

Ford Transit Connect wyprodukowany od 17 lipca do 1 października 2016 roku ma niewłaściwie przyklejony dach panoramiczny. Jazda tym samochodem grozi całkowitym oderwaniem się poszycia dachowego od auta. Ford wzywa właścicieli aż 853 pojazdów do ASO.

Już od dzisiaj zapłacisz więcej, kluczowa opłata idzie w górę. Masowe protesty nie pomogłyJuż od dzisiaj zapłacisz więcej, kluczowa opłata idzie w górę. Masowe protesty nie pomogłyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ING, mBank, Santander i kilka innych banków pilnie przypominają. Od dziś kilkadziesiąt tysięcy Polaków zapłaci kolosalne sumy, niektórzy mogli zapomnieć
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Zabronią ci skosić swój własny trawnik, zrobić grilla, a nawet rozpalić kominek. Możesz jednak walczyć o odszkodowanie
  4. Grzejniki wciąż zimne? Czekając na sezon grzewczy można się nie doczekać
  5. Było 500 plus, teraz czas na 1500 plus. Warunki przyznania świadczenia są proste
  6. Wideo. Potworne zderzenie dwóch TIR-ów na krajówce
Emerytura jak najszybciej. Niepokojące dane pokazują co może nas czekaćEmerytura jak najszybciej. Niepokojące dane pokazują co może nas czekaćCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News