Na stacjach Circle K będzie mozna mobilnie płacić przy dystrybutorze
pixabay
Autor Radosław Święcki - 14 Grudnia 2020

Podjedziesz na stacje i mocno się zdziwisz. Wielka sieć paliwowa zmienia system płatności

Pojedziesz na stację Circle K i mocno się zdziwisz. Celem zwiększenia bezpieczeństwa w związku z pandemią sieć zmienia system płatności. Na stacjach w całej Polsce kierowcy będą mogli zapłacić za paliwo mobilnie bezpośrednio przy dystrybutorze.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • W jaki sposób Circle K zmienia system płatności,
  • Jakie inne udogodnienia czekają klientów stacji,
  • Jakie zmiany zaszły w programie lojalnościowym sieci.

Cicle K zmienia system płatności

Kierowców, którzy udadzą sie w najbliższym czasie na Circle K czeka spore zaskoczenie. Sieć, jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl po Warszawie uruchamia na terenie całego kraju możliwość płatności mobilnej za paliwo. Usługa jest już dostępna w aplikacji Circle K. Wprowadzenie tego rozwiązania sieć uzasadnia chęcią zwiększenia bezpieczeństwa w związku z pandemią, zarówno klientom jak i pracownikom.

– Nowy sposób płatności za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, który został przetestowany na wybranych stacjach, zostanie teraz udostępniony szerszemu gronu odbiorców. Po udanym wdrożeniu rozwiązania w Warszawie postanowiliśmy rozszerzyć usługę na terytorium całego kraju – mówi cytowany przez portal Aleksander Wasiura, kierownik kategorii paliw w Circle K Polska.

– W tym nietypowym czasie na stacjach Circle K robimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić klientom jak największe bezpieczeństwo jednocześnie dbając o ich wygodę. Dzięki nowej funkcjonalności w aplikacji Circle K wizyta na stacji może odbyć się całkowicie bezkontaktowo, co jest szczególnie istotne dla osób w grupie podwyższonego ryzyka oraz tych, którzy mają niewiele czasu a chcą jedynie zatankować lub skorzystać z myjni – dodaje Wasiura, podkreślając jednocześnie, że sieć pracuje nad kolejnymi innowacjami w aplikacji mobilnej.

Przedstawiciele Circle K podkreślają, że wprowadzenie płatności mobilnych zostało przyśpieszone ze względu na trwającą pandemię i jest częścią szerszego zakresu działań mających na celu ochronę zdrowia klientów i pracowników. Przypominają również, że już podczas wiosennej fali pandemii bezpieczeństwo było priorytetem na stacjach należących do sieci.

- Przestrzegaliśmy zachowania odległości, zamontowaliśmy specjalne przesłony i zwiększyliśmy częstotliwość sprzątania na stacjach – wylicza w rozmowie z portalem Rafał Droździak, szef marketingu i komunikacji w Circle K Polska.

Droździak zwraca również uwagę na podjętą pół roku temu współpracę z Boltem, dzięki której klienci mogą dokonywać zakupów w sieci całkowicie zdalnie, co dotyczy zarówno produktów spożywczych, jak i ciepłych przekąsek, kawy, ale też środków dezynfekujących.

Nowa nazwa programu lojalnościowego

Zakładając konto w aplikacji klienci zyskają również dostęp do programu lojalnościowego. A od 9 grudnia, czyli zeszłej środy program ten ma nową nazwę – Circle K Extra.

Beneficjenci programu jak przypomina serwis Wirtualne Media za każdy zatankowany litr paliwa klienci otrzymają punkty, a po zatankowaniu łącznie 50 litrów paliwa, voucher z rabatem 10 gr/l przy tankowaniu paliw miles lub 15 gr/l przy wyborze miles plus. Zniżkę można wykorzystać przy kolejnej wizycie i ponownie zebrać punkty Extra. Z kolei po zebraniu łącznie 100 litrów, klienci poza rabatem na paliwo otrzymają dodatkowy prezent w postaci vouchera na bezpłatną myjnię.

Aby dołączyć do programu lojalnociowego wystarczy odebrać kartę na stacji Circle K i zarejestrować ją poprzez link przesłany w wiadomości SMS lub bezpośrednio na stronie Circle K. Za zakupy w sklepie, oprócz atrakcyjnych rabatów, użytkownicy programu zyskają również punkty, które będą mogli wymienić na paliwo, bezpłatną kawę lub jedną z ponad 600 nagród dostępnych w specjalnym Katalogu Extra Club.

Circle K sprzedające wcześniej paliwo pod szyldem Statoil jak już pisaliśmy plasuje się w pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych stacji benzynowych przez Polaków. Sieć wyprzedzają PKN Orlen, BP, Shell i Lotos.

Bardzo ważne oświadczenie Orlenu. Gigant objaśnia swoje plany wobec mediówBardzo ważne oświadczenie Orlenu. Gigant objaśnia swoje plany wobec mediówCzytaj dalej

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Potwierdzone: Rząd przygotowuje nowy program dla seniorów. Jest się z czego cieszyć, na start 40 mln zł
  2. 66-latka znalazła na ulicy 10 tys. zł. Później policjantom opadły szczęki
  3. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli aut wystrzelą jak nigdy wcześniej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News