euro-peakpx-cc0
peakpx.com, CC0
Autor Stanisław Węgrowski - 11 Czerwca 2020

Miasto wolne od koronawirusa zaprasza. Sprzedaje domy za 1 euro, ale jest jeden warunek

Cinquefrondi, miasto w Kalabrii na południu Włoch sprzedaje domy za 1 euro. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z wyludnianiem i zapewniają, że w Cinquefrondi nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

Cinquefrondi sprzedaje domy za 1 euro

Wyludnianie to problem, który dotyka wiele włoskich miasteczek. Młodzi ludzie wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy w większych miastach i lepszych warunków do życia. Dlatego władze Cinquefrondi postanowiły walczyć z wyludnianiem poprzez sprzedaż nieruchomości za symboliczną kwotę 1 euro.

Jak podaje CNN Travel, burmistrz Cinquefrondi Michele Conia podchodzi do sprawy bardzo poważnie, ponieważ całej akcji zdecydował się nawet nadać specjalny kryptonim - “Operacja Piękno”.

Wzrósł VAT na wiele produktów. Niektóre z nich kosztują nas sporo drożejWzrósł VAT na wiele produktów. Niektóre z nich kosztują nas sporo drożejCzytaj dalej

Cinquefrondi walczy z wyludnianiem

Burmistrz Cinquefrondi powiedział w rozmowie z CNN, że znalezienie nowych właścicieli dla wielu opuszczonych domów jest kluczową częścią akcji organizowanej przez miasto. Conia tłumaczy, że rozpoczął operację, aby uratować zniszczone i utracone części Cinquefrondi.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Arcybiskup Marek Jędraszewski nie mógł sobie darować. Grzmiał i straszył z ambony, wszystko trafiło do sieci

I dodaje, że Cinquefrondi jest położone między wzgórzami i dwoma ciepłymi morzami, a plaże są oddalone o zaledwie 15 minut jazdy autem. Ale pomimo tak dobrych warunków część miasta jest pusta.

Myślał, że dostanie miliony w spadku. Oszust w sprytny sposób pozbawił go kilkuset tysięcy złotychMyślał, że dostanie miliony w spadku. Oszust w sprytny sposób pozbawił go kilkuset tysięcy złotychCzytaj dalej

Cinquefrondi - miasto wolne od wirusa

Warto wspomnieć, że mieście Cinquefrondi nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem, a sam region, w którym leży miasto, ma jeden z najniższych wskaźników zachorowań we Włoszech.

Aby kupić dom w Cinquefrondi, trzeba spełnić jeden warunek. Nabywcy zniszczonej nieruchomości muszą przeprowadzić remont w ciągu trzech lat. Jeśli nie wyremontują domu w tym czasie, będą musieli zapłacić karę w wysokości 20 tys. euro.

Nieruchomości znajdują się w historycznej, starożytnej części miasta. Domy wystawione na sprzedaż mają powierzchnię ok. 40-50 metrów kwadratowych, co zdaniem władz Cinquefrondi ogranicza czas i koszty remontu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pogrzeb, który zostanie zapamiętany na długo. Wzruszające pożegnanie 8-letniej Kingi
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Przebadali 18 tys. aut, by poznać prawdę. Zanim kupisz hybrydę lub auto elektryczne, uważnie przeczytajPrzebadali 18 tys. aut, by poznać prawdę. Zanim kupisz hybrydę lub auto elektryczne, uważnie przeczytajCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News