Ciąża
pixnio.com
Autor Kamila Jeziorska - 7 Listopada 2020

Posłowie chcą kierowania kobiet w ciąży z wadą letalną płodu do hospicjum perinatalnego. Oferują im też pomoc duchownych

Ciąża w Polsce obecnie w większości przypadków wywołuje strach, a nie radość. Pozbawione możliwości wyboru kobiety mają otrzymać pomoc od rządzących. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro chce, aby kobietom noszącym pod sercem płód z wadami letalnymi pomagali duchowni. Wydawać by się mogło, że świat wariuje, jednakże jest to prawda.

Ciąża w Polsce pełna strachu

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej (nazwanej przez samego prezesa partii PiS "odkryciem towarzyskim") zburzył obowiązujący od 1993 r. kompromis aborcyjny. TK stwierdził, że usunięcie płodu ze względu na wady letalne płodu jest niezgodna z polską konstytucją.

GIS bije na alarm w sprawie popularnego sera. Nawet z dobrym zdrowiem możesz cierpieć 3 dniGIS bije na alarm w sprawie popularnego sera. Nawet z dobrym zdrowiem możesz cierpieć 3 dniCzytaj dalej

Wywołało to falę niesłabnących protestów i trwają one, aż do teraz. Prezydent RP, Andrzej Duda, aby załagodzić sytuację związaną z wyrokiem TK zdecydował się skierować do Sejmu swój projekt ustawy, który złagodziłby te orzecznictwo.

Prezydencki projekt dopuszcza przeprowadzenie aborcji w wyniku wystąpienia "wad letalnych, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się martwe albo obarczone nieuleczalną chorobą lub wadą, prowadzącą niechybnie i bezpośrednio do śmierci dziecka, bez względu na zastosowane działania terapeutyczne".

Inicjatywa nie spodobała się skrajnym prawicowcom z ramienia partii rządzącej oraz, jak podaje Wirtualna Polska, samemu Jarosławowi Kaczyńskiego. Prawdziwych herosów można spotkać także w środowisku ojca Tadeusza Rydzyka. Co więcej, naczelnej bohaterce i sprawczyni zamieszania, Kai Godek, również projekt prezydencki się nie podoba. Na swoim ukrytym w wyszukiwarce mediów społecznościowych profilu napisała "HAŃBA Panie Prezydencie!".

Jest rozporządzenie z nowymi obostrzeniami. Ujawniamy jego zapisyJest rozporządzenie z nowymi obostrzeniami. Ujawniamy jego zapisyCzytaj dalej

W związku z takim obiegiem spraw, Solidarna Polska ma zamiar przygotować swój projekt ustawy dot. aborcji. Założenia projektu ziobrystów są dość zaskakujące i na ten moment raczej nie ucieszą żadnej kobiety w tym kraju.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kierowco, wpadniesz szybciej niż myślisz. Mandatu już tak łatwo nie będzie można uniknąć
2. Jarosław Kaczyński opowiadał nieprzyzwoite żarty na zakrapianej imprezie. Kuzyn ujawnił jego nieznaną stronę
3. Wraca czas stania w kolejkach. W sklepach nowe limity klientów

Ciąża, wady letalne i pomoc duchownych. Ziobryści zaskakują

- Chcemy wprowadzenia obowiązku informowania kobiety, u której stwierdzono wadę letalną płodu, o możliwości skierowania do hospicjum perinatalnego. Tam kobieta w zagrożonej ciąży znajdzie profesjonalną opiekę lekarzy, psychologów, duchownych. Takich hospicjów jest w Polsce kilkanaście. Są finansowane z NFZ. Lekarze często nie wiedzą o ich istnieniu. Nie wiedzą o nich także rodzice, mówią w rozmowie z WP politycy Solidarnej Polski.

W sklepie także i ciebie mogą wylegitymować. Jedno obostrzenie dało personelowi nowe uprawnieniaW sklepie także i ciebie mogą wylegitymować. Jedno obostrzenie dało personelowi nowe uprawnieniaCzytaj dalej

Jednakże to jeszcze nie wszystko, ponieważ poza pomocą duchownych, kobiety będą mogły liczyć także na wsparcie koordynatorów perinatalnej opieki paliatywnej. - By były konsylia składające się z lekarzy, psychologów, którzy ustalą miejsce porodu, sposób objęcia ochroną kobiety do czasu porodu i po porodzie. Kobiety, które zdecydują się urodzić dzieci z wadą letalną, będą miały możliwość przebywania w osobnych salach, zapewniających intymność. Zapewniona zastanie im także stała obecność osoby bliskiej, a także opieka psychologa, mówią politycy z ramienia Ziobry.

Odpowiadać za projekt ma wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik. Twierdzi on, że kobieta ze świadomością tego nieuniknionej śmierci dziecka ma mieć okazję, aby się z nim pożegnać. Przypomnijmy, że coraz częściej pojawiają się głosy lekarzy opowiadających o tym, że płodu z wadami letalnymi czasami nawet nie chcieli pokazać, bowiem był tak zdeformowany.

Swoją cegiełkę w tym wszystkim będzie miał także politolog, doktor nauk o bezpieczeństwie, były wiceminister sprawiedliwości, a obecnie europoseł, Patryk Jaki. Jego zadaniem będzie ujednolicenie orzecznictwa w kwestii osób niepełnosprawnych. Co więcej, poza tym, posłowie Solidarnej Polski mają zaproponować także budowę Centrów Opieki Wytchnieniowej.

Mosbacher o możliwym zwycięstwie Bidena w wyborach. Padły ważne słowa o wizach do USAMosbacher o możliwym zwycięstwie Bidena w wyborach. Padły ważne słowa o wizach do USACzytaj dalej

Przypomnijmy, że do wyborów jeszcze trzy lata i miejmy nadzieję, że słabnące poparcie dla PiS-u to nie są tylko mrzonki, ale realna rzeczywistość. Obecnie ciąża wśród kobiet w Polsce wywołuje więcej strachu niż radości oraz obaw niż nadziei.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?
  2. Pilne ostrzeżenie GIS. Popularny produkt wycofany ze sprzedaży, jego spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia
  3. Praworządność w kraju, albo nici z pieniędzy. UE tworzy nowe mechanizmy w budżecie
  4. Jeden z największych banków w Polsce ostrzega klientów. Uważaj, możesz stracić pieniądze
  5. Podwyżki cen były nieuniknione. Wiemy już co najbardziej podrożało, a za co płacimy mniej
  6. Piękna polska zawodniczka wylądowała na zmywaku? Media właśnie obiegła nagła wiadomość, wydarzył się przełom
  7. Sok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkości
Spadł z roweru i odnalazł skarb. Nikt nie spodziewał się takiego znaleziskaSpadł z roweru i odnalazł skarb. Nikt nie spodziewał się takiego znaleziskaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News