Chorwacja
Pixabay/lena1
Autor Paulina Musianek - 23 Października 2019

Ulubiony wakacyjny kraj Polaków może zostać członkiem strefy Schengen

Chorwacja ma szansę przystąpić do strefy Schengen. Być może już niedługo zniesione zostaną kontrole graniczne między Słowenią i Węgrami a Chorwacją.

Chorwacja blisko strefy Schengen

Chorwacja spełnia wszelkie wymagania, aby wejść do strefy Schengen, czyli obszaru, na którym została zniesiona kontrola graniczna na granicach wewnętrznych - jak oceniła Komisja Europejska we wtorek. Według KE, Chorwacja podjęła niezbędne środki, aby zapewnić warunki do pełnego stosowania zasad i standardów Schengen, takie jak te dotyczące ochrony danych, współpracy policyjnej, wspólnej polityki wizowej, powrotów, Systemu Informacyjnego Schengen (SIS), a także regulacji dotyczących broni palnej i współpracy sądowej w sprawach karnych.

Będą musieli pracować do 70. roku życia. Nie unikniemy podwyższenia wieku emerytalnegoBędą musieli pracować do 70. roku życia. Nie unikniemy podwyższenia wieku emerytalnegoCzytaj dalej

- Schengen to największy obszar swobodnego podróżowania na świecie. To jedno z największych, jeśli nie największe osiągnięcie europejskiej integracji. Daje ono przywileje, ale wiąże się też z ogromną odpowiedzialnością. Dołączenie do tego klubu nie jest czymś prostym i wszyscy o tym w Europie wiedzą - oświadczył na konferencji prasowej w Strasburgu unijny komisarz ds. wewnętrznych Dimitris Awramopulos.

Ostateczna decyzja należy do państw Unii Europejskiej, które muszą być w tej sprawie jednomyślne. Do zagłosowania za przystąpieniem Chorwacji do strefy Schengen zachęcał unijne kraje przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker. - Pochwalam Chorwację za jej wysiłki i wytrwałość, aby spełnić wszystkie warunki konieczne do przystąpienia do Schengen. Tylko dzięki zjednoczeniu i wspólnym działaniom możemy zapewnić silniejszą strefę Schengen. Dzielenie się osiągnięciami z Schengen musi być naszym wspólnym celem. Dlatego ufam, że państwa członkowskie podejmą właściwe kroki, aby Chorwacja wkrótce stała się pełnoprawnym członkiem Schengen - podsumował Juncker.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Bardzo złe wiadomości dla Tadeusza Rydzyka. Jest gorzej, niż myślał

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News