By Julo - Fotopolska.eu, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22330109
By Julo - Fotopolska.eu, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22330109
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Kwietnia 2020

GW: Podwyżki cen podstawowej żywności nawet o 20%. Niestety, jeszcze w tym tygodniu

Chleb, makarony i kasze podrożeją w tym tygodniu nawet o 20 procent. To efekt podwyżek cen zboża dla przemysłu piekarniczego - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Chleb będzie droższy

Kończą się zapasy zboża w młynach. Dotychczas sprzedawano mąkę ze zbiorów kupionych przed wybuchem pandemii koronawirusa. Ceny zbóż znacząco poszły w górę pod koniec kwietnia, o 20,25 procent. Podwyżki to konsekwencja paniki i wzmożonego popytu na produkty mączne w krajach Unii Europejskiej i na świecie. A klienci muszą się przygotować na to, że za zwykły chleb będą musieli zapłacić znacznie więcej.

Nieoficjalne: Rząd da 1500 zł dopłaty do rachunków na mieszkanie. Możesz otrzymać pomoc w dwóch przypadkachNieoficjalne: Rząd da 1500 zł dopłaty do rachunków na mieszkanie. Możesz otrzymać pomoc w dwóch przypadkachCzytaj dalej

Chleb droższy nawet o 20 procent

Wzrost cen mąki doprowadzi do natychmiastowych podwyżek w sklepach. Marek Dąbrowski, prezes Polskiej Izby Makaronów zrzeszającej producentów tego towaru przewiduje na łamach “Gazety Wyborczej”, że makarony będą droższe o co najmniej 20 procent.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Jest opinia Sądu Najwyższego. "Zagrożenie dla bezpieczeństwa w ogromnej skali"

Natomiast piekarze wyliczają, że chleb podrożeje od 10 do 20 procent. A podwyżki zostaną wprowadzone w błyskawicznym tempie, o czym będzie można się przekonać podczas najbliższej wyprawy do piekarni.

Za chleb zapłacisz jeszcze więcej

Dotyczy to w szczególności piekarni rzemieślniczych, które stanowią ponad 60 procent rynku piekarniczego. A takim zakładom składniki kończą się już po kilku dniach. - Chleb podrożeje jeszcze w tym tygodniu. Niektórzy podniosą ceny chleba już jutro (w poniedziałek - przyp. red.), bo dziś kupią nową mąkę już po wyższych cenach - prognozuje Piotr Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarnictwa RP w rozmowie z “GW”.

Może się jednak okazać, że za chleb przyjdzie nam zapłacić jeszcze więcej. “To wcale nie musi być koniec podwyżek, bowiem pszenicy brakuje niemal na całym świecie, a do nowych zbiorów daleko” - pisze “GW”.

Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekałoPremier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekałoCzytaj dalej

Więcej w “Gazecie Wyborczej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 72-latka zabiła swojego brata, potem sama zginęła. Prokuratura ujawnia pierwsze szczegóły, wbijają w fotel
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewielu wie, że Kim Dzong Un ma troje dzieci. Wiadomo, czemu żadne nie może przejąć po nim władzy
Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńDzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News