Chleb pełnoziarnisty, który kupił Pan Mariusz, miał w sobie niedopałek papierosa. Mężczyzna był w szoku
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Stycznia 2020

Wydał 10 zł na pełnoziarnisty chleb. W pieczywie odkrył "niespodziankę", która odebrała apetyt

Chleb pełnoziarnisty kojarzy się ze zdrowiem i porządną dietą. Pewien mieszkaniec Krakowa zawsze dba o to, by kupować produkty o dobrym składzie. Ale chleb, który kupił, zawierał coś, co nigdy nie powinno się znaleźć w tym produkcie. Ani w żadnym innym.

Chleb pełnoziarnisty z “dodatkiem”

O sprawie Pana Mariusza poinformował dziennik “Fakt”. Mężczyzna robił zakupy w sklepie leżącym w dzielnicy Swoszowice w Krakowie i kupił porządny, pełnoziarnisty chleb za prawie 10 złotych. Cena sugeruje, że musi to być naprawdę dobry i zdrowy chleb. Co więcej, konsument ma prawo zakładać, że jest też produkowany w dobrych warunkach.

Mężczyzna wrócił do domu i przeglądając zakupy, zauważył, że chleb ma w sobie coś, co nigdy nie powinno się tam znaleźć - niedopałek papierosa. Wściekły klient pojechał z powrotem do sklepu spożywczego, aby zareklamować chleb.

Dostaniesz niedługo list z ZUS. Przeczytaj go uważnie, bo mogą potem zapukać do twych drzwiDostaniesz niedługo list z ZUS. Przeczytaj go uważnie, bo mogą potem zapukać do twych drzwiCzytaj dalej

- Poszedłem do sklepu i pokazałem bochenek. Obsługa zachowała się bardzo dobrze. Przeprosiła, zwróciła pieniądze. Po tym, jak odkryłem w chlebie papierosa, postanowiłem sprawdzić, kto jest producentem - powiedział pan Mariusz na łamach “Faktu”.

Chleb nie zawierał informacji o producencie

Mężczyzna postanowił przeprowadzić własne śledztwo, które miało wyjaśnić, kto odpowiada za tę produkcję. Ale na etykiecie zawartej na chlebie nie było danych producenta. Znalazły się tam tylko adres strony internetowej, na której można dowiedzieć się więcej o samym chlebie oraz jego wartości odżywcze.

Krakowianin wszedł na podaną stronę internetową i zapoznał się z opublikowanymi tam informacjami. Niestety, nie producent chleba nie został tam podany. Mężczyzna ustalił jedynie, za produkcję prawdopodobnie odpowiada firma z województwa wielkopolskiego, która zajmuje się sprzedażą gotowych mieszanek składników, z których jest wypiekany chleb.

Wielu samotnych rodziców straci świadczenia. Alarmujący problem będzie się tylko pogłębiałWielu samotnych rodziców straci świadczenia. Alarmujący problem będzie się tylko pogłębiałCzytaj dalej

Prawo do reklamacji i informacji

Choć reklamacje produktów konsument powinien zgłaszać sprzedawcy, to w rozmowie z Fakt24 Miejski Rzecznik Praw Konsumentów w Krakowie Jerzy Gramatyka mówi, że klient powinien mieć łatwy dostęp do danych o producencie.

- Zgodnie z rozporządzeniem ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie znakowania środków spożywczych, w przypadku produktów, które oferowane są konsumentom bez opakowań tzw. „luzem”, obowiązkowo w widocznym miejscu przy towarze lub w miejscu dostępnym bezpośrednio nabywcom musi znajdować się szereg niezbędnych informacji - wyjaśnia Jerzy Gramatyka, Miejski Rzecznik Konsumentów w Krakowie na łamach portalu Fakt24.

Najważniejsze zmiany w przepisach od 2020 r., o których powinieneś wiedziećNajważniejsze zmiany w przepisach od 2020 r., o których powinieneś wiedziećCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  2. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  3. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  4. Polka dostaje 22 tysiące emerytury. Zdradziła swój sekret, wreszcie wiadomo co trzeba zrobić, żeby dostać taką fortunę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News