Chleb coraz droższy. Wzrosły również ceny owoców i warzyw
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 9 Maja 2020

Szykuj więcej pieniędzy na zakupy. Drożeją dwa absolutnie podstawowe produkty, będziesz wściekły

Choć drożyzna z którą mieliśmy do czynienia na początku pandemii koronawirusa nieco ustąpiła, to ceny niektórych podstawowych produktów w każdym gospodarstwie domowym poszły w górę. Chodzi m.in. o chleb.

Chleb droższy o 15 %

Gdy dwa miesiące temu ujawniono pierwsze przypadki koronawirusa i rząd wprowadził pierwsze obostrzenia, mieliśmy do czynienia ze swoistą paniką, która zaowocowała zakupowym szałem. Polacy zaopatrywali się w makaron, ryż, kaszę, mąkę, konserwy i wiele innych produktów z odległą datą ważności, które miały pozwolić im przetrwać nadchodzący trudny czas.

Nie trzeba było długo czekać na wzrost cen. „Fakt” sprawdził jak sytuacja wygląda po dwóch miesiącach. Dziennikarze tabloidu dokonali zakupów w osiedlowym sklepie, popularnym dyskoncie i sieciówce.

Od dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciOd dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Pierwszy przypadek COVID-19 w Sejmie. Czy wicemarszałek może być zakażony?

Okazuje się, że drożyzna nieco ustąpiła, bo cena koszyka zakupowego spadła o 2 zł. Cena niektórych produktów poszła jednak w górę, wśród nich znalazły się te podstawowe, których nie może zabraknąć w każdym domu jak chleb (wzrost o blisko 15 proc.) czy cukier (wzrost o 7,6 proc.).

Wyraźny wzrost – jak podaje „Fakt” – widać na przykładzie owoców i warzyw. Cena marchewki wzrosła średnio aż o 41,3 proc., zaś jabłka zdrożały aż o 38,6 proc. Z kolei o 10,6 proc. zapłacimy więcej za ziemniaki.

Money.pl zwraca w tym kontekście uwagę na wzrost cen warzyw sezonowych, wskazując np. bób, który może stać się symbolem trudnej sytuacji w rolnictwie, tak jak w ubiegłym roku symbolem suszy była cena pietruszki.

Jak dostać się do fryzjera? Wizyty w salonach ulegną ogromnym zmianomJak dostać się do fryzjera? Wizyty w salonach ulegną ogromnym zmianomCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
  2. Nie żyje młody piłkarz, miał tętniaka mózgu. Tysiące kibiców w żałobie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech
Już za chwilę podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy radzą: jeśli tankować, to jeszcze teraz.Już za chwilę podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy radzą: jeśli tankować, to jeszcze teraz.Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News