Chiny z nowymi infekcjami
wikipedia/Chinanews.com / China News Service
Autor Radosław Święcki - 20 Kwietnia 2020

Złe informacje z Chin. Władze wzywają do ponownego zacieśnienia kontroli

W niedzielę w Chinach kontynentalnych zgłoszono 12 nowych przypadków Covid-19, w tym cztery infekcje lokalne – poinformowała w poniedziałek państwowa komisja zdrowia, wzywając jednocześnie do zacieśnienia systemu testów, tak by nie przeoczyć przypadków zakażeń.

Chiny z nowymi infekcjami

Szczególne obawy dotyczą prowincji Heilongjiang przy granicy z Rosją, gdzie odnotowano w niedzielę trzy nowe infekcje lokalne, oraz prowincji Guangdong na południu kraju. Jedną nową infekcję potwierdzono w niedzielę w regionie Mongolia Wewnętrzna – informuje Polska Agencja Prasowa.

W niedzielę wirusa wykryto również u 49 osób, które nie miały objawów choroby. Przypadki bezobjawowe nie są w ChRL zaliczane do „potwierdzonych przypadków” Covid-19, a ich łączna liczba od początku epidemii nie została ujawniona.

Ważne wiadomości dla Polaków kupujących auta z Niemiec. Od teraz można je dokładnie sprawdzićWażne wiadomości dla Polaków kupujących auta z Niemiec. Od teraz można je dokładnie sprawdzićCzytaj dalej

Liczby zgłaszanych przypadków w Chinach są znacznie niższe niż w szczytowym okresie epidemii, życie w chińskich miastach w dużej mierze wróciło do normy, a władze i krajowe media chwalą podjęte środki w walce z wirusem. Wciąż wykrywane są jednak nowe infekcje i narastają obawy o możliwość wystąpienia w Chinach drugiej fali zakażeń.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało projekt kolejnego, ważnego rozporządzenia. Chodzi o medyków

Ocenę ryzyka epidemicznego do poziomu wysokiego podniosła właśnie dzielnica Chaoyang w centrum Pekinu, po tym jak wykryto tam trzy infekcje lokalne. Jest to obecnie jedyne miejsce w kraju z taką oceną ryzyka.

Prezydent Duda złożył deklarację w sprawie 500 plus. Powiedział także o wieku emerytalnymPrezydent Duda złożył deklarację w sprawie 500 plus. Powiedział także o wieku emerytalnymCzytaj dalej

PAP informuje, że najwięcej zakażeń lokalnych odnotowano w ostatnich dwóch tygodniach w Heilongjiangu, gdzie niedawno również wykryto co najmniej kilkadziesiąt infekcji wśród Chińczyków powracających z Rosji. W stolicy regionu, Harbinie, jeden ze szpitali poinformował w poniedziałek o wstrzymaniu przyjmowania pacjentów z powodu przypadków zakażeń potwierdzonych ostatnio w placówce.

Całkowita liczba zakażeń koronawirusem w Chinach to ponad 80 tys. osób. Z powodu wirusa zmarło ponad 4500 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Senat pracuje nad wyborami przez Internet? Posłanka zdradziła najnowsze plany
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wywiad USA: Kim Dzong Un w stanie krytycznym. Sprzeczne doniesienia ws. zdrowia przywódcy Korei Pn
Świadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoŚwiadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News