Pekin twierdz, że koronawirus hamuje
canva/flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Marca 2020

Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące

Chiny podały najnowsze informacje na temat epidemii koronawirusa. Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała we wtorek, że w ciągu doby odnotowano 19 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i 17 zgonów. Tym samym w Chinach spada liczba nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych.

Chiny: najnowsze dane na temat koronawirusa

Chiny to kraj, w którym epidemia zbiera największe żniwa. Aktualnie liczba wszystkich odnotowanych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Chinach wynosi 80 754. Z powodu choroby COVID-19 zmarło 3136. Wyzdrowiało 59,8 tys. ludzi - podaje portal bankier.pl.

Szkoły i przedszkola zamkną na dwa tygodnie. Możesz też dostać specjalny zasiłekSzkoły i przedszkola zamkną na dwa tygodnie. Możesz też dostać specjalny zasiłekCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Jak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domu

We wtorek 10 marca Chiny podały, że wszystkie z 17 zgonów, do których doprowadziła choroba COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, odnotowano w prowincji Hubei. Jeszcze w poniedziałek zmarło 21 osób. Od początku epidemii koronawirusa w tej prowincji zmarły 3024 osoby.

Pilnie poszukują ochotników do zakażenia. Można zarobić ogromne pieniądzePilnie poszukują ochotników do zakażenia. Można zarobić ogromne pieniądzeCzytaj dalej

Chiny: Xi Jinping odwiedził Wuhan

Jak podaje państwowa agencja prasowa Xinhua, przywódca Chin Xi Jinping przyjechał we wtorek do miasta Wuhan, w którym rozpoczęła się epidemia koronawirusa, aby przeprowadzić inspekcję działań prowadzonych na rzecz powstrzymania epidemii, a także spotkać się personelem medycznym na pierwszej linii.

Chiny

To pierwsza publiczna wizyta przywódcy Chin w Wuhanie, odkąd pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła się tam epidemia koronawirusa - zwraca uwagę portal bankier.pl. Zarówno w tym jak i w innych miastach prowincji Hubei wprowadzono nadzwyczajne środki kwarantanny, które odcięły ten region od reszty świata.

Koronawirus zbiera żniwa. Nie tylko w Chinach

Do tej pory przez koronawirusa zginęła 4011 osób na całym świecie, większość zgonów nastąpiła w Chinach. Zakażenia potwierdzono już w ponad 100 krajach, a liczba przypadków przekracza 110 tys. W Europie najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie odnotowano ponad 9 tys. zakażeń i 463 ofiary śmiertelne, a w całym kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażający wypadek na torach. Mężczyzna zginął pod kołami pociągu, policja szuka świadków
  2. Naukowcy donoszą. Koronawirus mutował już kilkadziesiąt razy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. O północy doszło do przełomu w Wuhan. Po 76 dniach podjęto zaskakującą decyzję
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News