Prezydent Chin ostrzega świat
biznesinfo.pl
Autor Radosław Święcki - 8 Maja 2020

Przywódca Chin przekazał światu dobre wieści. Nie obyło się jednak bez jednego ostrzeżenia

Wojna z koronawirusem przyniosła „decydujący wynik” – ocenił w piątek przywódca ChRL a zarazem Komunistycznej Partii Chin Xi Jinping. Polityk podkreślił jednak, że Chiny muszą zapobiec nawrotowi epidemii.

Chiny górą w walce z wirusem?

Chiński przywódca stwierdził w piątek podczas sympozjum z udziałem m.in. przedstawicieli Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin (KPCh), że „wojna obronna” przeciwko koronawirusowi w Wuhanie i prowincji Hubei przyniosła „decydujący wynik” – podaje za telewizją CCTV Polska Agencja Prasowa.

Xi Jinping podkreślił jednak, że epidemia ukazała istnienie „pewnych niedociągnięć” w chińskim systemie ochrony zdrowia, mechanizmach ochrony przed chorobami zakaźnymi i innych aspektach. Polityk wskazał konieczność ich reformy i ulepszenia.

Aż 6 wielkich banków ostrzegło swoich klientów. Mogą mieć problemy z dostępem do swoich kontAż 6 wielkich banków ostrzegło swoich klientów. Mogą mieć problemy z dostępem do swoich kontCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Czy obostrzenia mogą niebawem powrócić? Łukasz Szumowski przekazał mało pocieszające wieści

W dalszej części swojego wystąpienia chiński przywódca przestrzegł przed możliwością wystąpienia drugiej fali zakażeń, podkreślając, że pandemia na świecie wciąż się rozwija. W jego ocenie Chiny mierzą się z coraz większym zagrożeniem związanym z infekcjami „przywleczonymi” z zagranicy. Kraj – jak podkreślił Xi Jinping - musi stanowczo zapobiegać nawrotowi epidemii.

Szybko znika ważna dla wielu Polaków rzecz, na jaką mogą liczyć w pracy. To jednak jeszcze nie wszystkoSzybko znika ważna dla wielu Polaków rzecz, na jaką mogą liczyć w pracy. To jednak jeszcze nie wszystkoCzytaj dalej

Xi Jingping – jak podaje PAP – wezwał również do wysiłków na rzecz wznowienia produkcji przemysłowej oraz osiągnięcia założonych przez partię celów społeczno-gospodarczych, jak m.in. eliminacja ubóstwa czy budowa umiarkowanie zamożnego społeczeństwa.

Agencja przypomina, że szczytowy okres szerzenia się koronawirusa w Chinach minął wiele tygodni temu, a życie społeczno-gospodarcze powoli wraca do normy. W kraju wciąż obowiązuje wprowadzony w marcu zakaz wjazdu dla większości cudzoziemców. Powracający do kraju obywatele ChRL poddawani są kwarantannie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzaskowski zapowiada wielki kryzys w Warszawie. Sytuacja jest poważna
  2. Niezwykła przemiana Magdy Gessler. Kwarantanna jej służy, internauci są pod wrażeniem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Padł termin ws. zagranicznych lotów. Ogromna nadzieja dla wielu Polaków
ZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News