Biznesinfo obrazy
Flickr.com Studio Incendo
Autor Konrad Karpiuk - 2 Lipca 2020

Chiny nie owijają w bawełnę. Pekin otwarcie zagroził Wielkiej Brytanii

Chiny są na ustach całego świata po tym ja narzuciły Hongkongowi praw o bezpieczeństwie państwowym. W mieście wybuchły protesty, wspierane przez opozycję, mieszkańcy uważają, że prawo godzi w ich wolność. Doszło do interwencji brytyjczyków.

Chiny nie ukrywają gniewu na działania Wielkiej Brytanii. Londyński rząd nie tylko skrytykował działania Pekin, ale także zapewnił, że posiadacze narodowości brytyjskiej w Hongkongu otrzymają prawo osiedlenia się na wyspach brytyjskich, ponadto będą mogli otrzymać brytyjskie obywatelstwo.

Wielka Brytania wspiera protesty w Hongkongu

Wielka Brytania twierdzi, że nowe prawo narzucone Hongkongowi przez Pekin jest poważnym naruszeniem chińsko-brytyjskiej deklaracji z 1984 roku, która regulowała zarządzanie regionem. Dlatego też brytyjski rząd wyciągnął rękę do mieszkańców, spełniających warunki jest aż 2,9 miliona osób.

Z kolei rzecznik ambasady Chin w Londynie twierdzi, że to Wielka Brytania w swoich działaniach naruszyła prawo międzynarodowe, oraz stosunki panujące między państwami. Zamieszczono w tej sprawie oficjalny komunikat.

Chiny grożą Wielkiej Brytanii

- Wzywamy stronę brytyjską, aby obiektywnie i sprawiedliwie oceniała prawo o bezpieczeństwie państwowym dla Hongkongu, szanowała stanowisko i interesy Chin, zaprzestała wszelkich ingerencji w sprawy Hongkongu - stwierdził rzecznik chińskiej ambasady.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rosja nadal chce straszyć kurkiem. Kreml zdradził strategię energetyczną na najbliższe lata
2. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc

Jak pisze portal Bankier, Wielka Brytania udzieliła azylu politycznego byłemu pracownikowi brytyjskiego konsulatu w Hongkongu. Mężczyzna był w ubiegłym roku aresztowany twierdził, że w więzieniu torturowała go policja. Z kolei Pekin twierdzi, że aresztowano go z powodu korzystania z prostytucji i zatrzymanie nie miało charakteru politycznego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 9-latka nie miała żadnych szans. Karetka pędziła bez pacjenta 100 km/h
  2. Ogromny krzak wystraszył mieszkańców Warszawy. Natychmiast wezwali pomoc
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News