PHOTO: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS WARSZAWA PIERWSZE W POLSCE WSZCZEPIENIE STYMULATORA SERCA ODPORNEGO NA DZIALANIE POLA MAGNETYCZNEGO SZPITAL BIELANSKI 28/09/2010 WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL OPERACJA SALA OPERACYJNA
ANDRZEJ LANGE/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Maja 2020

Zakażona w ciężkim stanie po urodzeniu. Lekarze zdecydowali się na ryzykowny krok, efekty wryły ich w ziemię

Cesarskie cięcie uchodzi za niebezpieczny zabieg, ale może też uratować życie. Zakażona koronawirusem kobieta w ciąży trafiła do szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie natychmiast przeprowadzono cesarskie cięcie, dzięki czemu udało się uratować i matkę, i dziecko. Do leczenia użyto potem osocza, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Cesarskie cięcie było niezbędne

Sytuacja była krytyczna ze względu na to, że poród miał być przedwczesny - kobieta była w 30. miesiącu ciąży. Lekarze nie mieli wyjścia - musieli szybko reagować i przeprowadzili cesarskie cięcie.

W rozmowie z TVN24 dr Jacek Mazur, dyrektor ds. medycznych szpitala w Kędzierzynie-Koźlu opowiada o kulisach zabiegu. Kobieta została przywieziona o 19.09 do szpitala, a już 20 minut później przeprowadzano cesarskie cięcie. Urodziła się dziewczynka.

W poprzednim roku pietruszka, teraz inne warzywo. Ceny drastycznie rosną, mamy nowy symbol drożyzny żywnościW poprzednim roku pietruszka, teraz inne warzywo. Ceny drastycznie rosną, mamy nowy symbol drożyzny żywnościCzytaj dalej

Cesarskie cięcie było dopiero początkiem

Po cesarskim cięciu stan pacjentki, jak i jej dziecka był jednak bardzo poważny. - Dziecko się urodziło w stanie ciężkim. Matka też była w stanie ciężkim. Kobieta prosto z sali operacyjnej pojechała na oddział intensywnej terapii. Gdyby nie nasze szybkie działanie, to mogło się to wszystko zakończyć tragicznie - opowiada dr Mazur, cytowany przez TVN24.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków

Ale to nie cesarskie cięcie było przyczyną pogorszenia stanu kobiety, tylko choroba COVID-19, wywoływana przez koronawirusa. Lekarz twierdzi, że przedwczesny poród spowodowały powikłania chorobowe.

Rz: Rekompensaty pod znakiem zapytania. Rząd rakiem wycofuje się z zapowiedzi, możesz zapłacić więcejRz: Rekompensaty pod znakiem zapytania. Rząd rakiem wycofuje się z zapowiedzi, możesz zapłacić więcejCzytaj dalej

Nie tylko cesarskie cięcie. Osocze uratowało matkę i dziecko

Lekarze postanowili zastosować osocze osoby wyzdrowiałej z COVID-19. Decyzja o wykorzystaniu eksperymentalnej terapii okazała się strzałem w dziesiątkę. A lekarze przecierali oczy ze zdumienia - poprawa stanu kobiety była tak duża. Aktualnie jej stan jest bardzo dobry i niedługo opuści szpital. Podobnie jest w przypadku dziecka, któremu osocze również uratowało życie. Szczęśliwie noworodek nie zachorował na koronawirusa, co potwierdziły badania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  2. Koronawirus we Włoszech. Padły nowe rekordy dotyczące epidem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News