Obecne ceny ropy mogą mieć katastrofalne skutki
biznesinfo.pl
Autor Radosław Święcki - 21 Kwietnia 2020

Francuski resort finansów: Obecna cena ropy może mieć katastrofalne skutki. Paryż ostrzega świat

Rekordowe spadki cen ropy są groźne dla globalnej gospodarki – ostrzega francuski minister finansów i gospodarki Bruno le Maire.

Konsekwencje spadków cen ropy

Le Maire, przedstawiając we francuskim Senacie projekt skorygowanego budżetu uwzględniającego koszty pandemii, powiedział, że zapaść cen ropy jest szczególnie niebezpieczna dla tych krajów afrykańskich, których dochody pochodzą głównie z eksportu surowca – podaje Polska Agencja Prasowa.

Agencja za „"Wall Street Journal" podaje, że Arabia Saudyjska obserwuje uważnie rynki ropy i rozważa już kolejną redukcję wydobycia, podczas gdy poprzednie światowe porozumienie w tej sprawie ma wejść w życie w maju.

Agencja EFE, powołując się na źródła w Rijadzie, podaje, że wszystkie kraje OPEC analizują możliwość ograniczenia wydobycia "tak szybko jak to możliwe".

Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu PolakówRząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu PolakówCzytaj dalej

- Trzeba zrobić coś, aby zatrzymać ten krwotok. Ale może być trochę za późno - mówi saudyjski rozmówca agencji.

- Saudyjczycy biorą pod uwagę niemal natychmiastowe ograniczenie wydobycia, co jednak wymaga negocjacji, związanych z obowiązującymi już kontraktami na dostawy surowca – podaje agencja.

Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem

Zapaść na rynku ropy pogłębiła się we wtorek, ponieważ – jak zauważa Associated Press - na rynkach przeważyły obawy przed dalszym spadkiem popytu ze względu na zamrożenie gospodarek wielu krajów oraz jego długofalowy wpływ na globalną sytuację ekonomiczną.

We wtorek spadały ponownie ceny opcji futures na ropę, co z kolei ciągnie w dół rynek akcji i rynki finansowe.

- Może się okazać, że jesteśmy w oku cyklonu (...), który niszczy popyt i powoduje nadpodaż ropy - ocenia w rozmowie z Associated Press ekspert firmy AxiCorp. Stephen Innes.

Przypomnijmy, że ceny baryłki kanadyjskiej i amerykańskiej ropy spadły w poniedziałek poniżej zera. Analitycy oceniają, że wielu producentów dopłaci, byle tylko ktoś odebrał od nich ropę, a ceny mogą pozostać na tym poziomie przez trudny do określenia czas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mówili, że maseczki są niebezpieczne, teraz każą zasłaniać twarz. Ważny powód dlaczego zmienili zdanie
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Lasy w Polsce mogą znów zostać zamknięte. Służby ostrzegają wszystkich Polaków
28-latek źle założył maseczkę. Miało być pouczenie, ale trafił do aresztu z innego powodu28-latek źle założył maseczkę. Miało być pouczenie, ale trafił do aresztu z innego powoduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News