fot: Arkadiusz Ziolek/ East News 18.12.2018. n/z Wtyczki od pradu.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Marca 2020

Ceny prądu mogą znowu ostro pójść w górę, nawet o kilkadziesiąt punktów proc. Szykuje się kolejna walka

Ceny prądu czeka kolejna podwyżka. I to nawet o kilkadziesiąt procent. Cztery największe koncerny energetyczne złożyły wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki o zmianę taryfy na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych - informuje “Rzeczpospolita”.

Ceny prądu poszybują w górę. Znowu

Choć nowe ceny prądu zostały ustalone w grudniu 2019 roku, to wszystko wskazuje na to, że rozpoczyna się kolejna odsłona walki o wyższe ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Jak wynika z informacji “Rzeczpospolitej” wnioski taryfowe w tej sprawie do Urzędu Regulacji Energetyki złożyły cztery największe koncerny energetyczne: Enea, Polska Grupa Energetyczna, Energa i Tauron, które miały zatwierdzone taryfy do końca 2020 roku.

4 tys. zł za ogrzewanie. Każdy z nas może dostać taki rachunek, wszystko przez jeden błąd4 tys. zł za ogrzewanie. Każdy z nas może dostać taki rachunek, wszystko przez jeden błądCzytaj dalej

Ceny prądu wyższe nawet o kilkadziesiąt punktów procentowych

Kolejne podwyżki ceny prądu miały negocjować tylko dwie spółki. “Takiej decyzji można się było spodziewać w przypadku dwóch pierwszych firm, dla których regulator ustalił stawki tylko do końca marca tego roku. Do negocjacji o wyższe ceny nieoczekiwanie dołączyły jednak także Energa i Tauron, które miały zatwierdzone taryfy do końca 2020 r.” - czytamy w “Rz”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Widziałeś tego mężczyznę? Skrzywdził kobietę w centrum Krakowa, poszukuje go policja

Z nieoficjalnych informacji zdobytych od jednej z firm, “Rz” dowiedziała się, że ceny prądu mogą znacznie wzrosnąć, chodzi o podwyżki rzędu kilkudziesięciu punktów procentowych.

Aktualne ceny prądu to dla nich za mało

W grudniu Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżki cen prądu o około 20 proc. “To jednak tylko część całego rachunku za energię. Ostatecznie tegoroczne rachunki odbiorców indywidualnych za energię, obejmujące m.in. wzrost ceny prądu i kosztów dostarczenia energii do domów, są wyższe średnio o 12 proc., czyli 9 zł miesięcznie” - pisze “Rz”.

Dziennik poprosił cztery koncerny energetyczne o szczegóły negocjacji taryfowych prowadzonych z prezesem URE, jednak spółki odmówiły komentarza w tej sprawie.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  2. Dziennikarz TVP ma problemy ze zdrowiem. Trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News