fot: Arkadiusz Ziolek/ East News 11.01.2019. n/z Rachunek za prad.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Marca 2020

Ledwo zdrożał, a już szykuje się kolejna podwyżka. Ceny mogą mocno wzrosnąć

Ceny prądu znowu mogą zostać podniesione. Cztery największe koncerny energetyczne złożyły wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki o zmianę taryfy na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych - informuje “Rzeczpospolita”.

Ceny prądu znowu w górę?

Wygląda na to, że rozpoczyna się kolejna odsłona walki o wyższe ceny prądu dla gospodarstw domowych. Jak wynika z informacji “Rzeczpospolitej” wnioski taryfowe w tej sprawie do Urzędu Regulacji Energetyki złożyły cztery największe koncerny energetyczne: Enea, Polska Grupa Energetyczna, Energa i Tauron, które miały zatwierdzone taryfy do końca 2020 roku.

PILNE: Pilne oświadczenie polskiego ministra zdrowia w sprawie koronawirusaPILNE: Pilne oświadczenie polskiego ministra zdrowia w sprawie koronawirusaCzytaj dalej

Ceny prądu podniosą o kilkadziesiąt procent

Ceny prądu miały negocjować tylko dwie spółki. “Takiej decyzji można się było spodziewać w przypadku dwóch pierwszych firm, dla których regulator ustalił stawki tylko do końca marca tego roku. Do negocjacji o wyższe ceny nieoczekiwanie dołączyły jednak także Energa i Tauron, które miały zatwierdzone taryfy do końca 2020 r.” - czytamy w “Rz”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

Z nieoficjalnych informacji zdobytych od jednej z firm, “Rz” dowiedziała się, że ceny prądu mogą znacznie wzrosnąć, chodzi o podwyżki o rzędu kilkudziesięciu punktów procentowych.

Ostatnia podwyżka cen prądu im nie wystarcza

Wcześniej Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżki cen prądu o około 20 proc. “To jednak tylko część całego rachunku za energię. Ostatecznie tegoroczne rachunki odbiorców indywidualnych za energię, obejmujące m.in. wzrost ceny prądu i kosztów dostarczenia energii do domów, są wyższe średnio o 12 proc., czyli 9 zł miesięcznie” - pisze “Rz”.

Dziennik poprosił cztery koncerny energetyczne o szczegóły negocjacji taryfowych prowadzonych z prezesem URE, jednak spółki odmówiły komentarza.

Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skradziono kota ze schroniska w Warszawie. Musi pilnie wrócić, ma chorobę, potrzebuje leczenia
  2. Na diagnozę czekała 16 lat. Objawy były książkowe
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pilna konferencja ws. koronawirusa w Polsce. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News