Ceny prądu w Polsce
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 3 Lutego 2020

Ceny prądu będą dalej rosnąć. W grudniu zapłacimy znacznie więcej

Ceny prądu mają być coraz wyższe. Przeciętna rodzina zapłaci więcej za sprawą opłaty mocowej. Warto podkreślić, że Polska to najdroższy rynek energii elektrycznej w Europie. Politycy Zjednoczonej Prawicy obiecywali, że nie będzie podwyżek. Rzeczywistość okazała się niestety inna.

Ceny prądu w Polsce rosną i jeszcze urosną

Ceny prądu w naszym kraju osiągają wyższe stawki, niż było to w 2019 roku. Jedną z przyeczyn jest ppłata mocowa. To dodatkowa opłata, która podwyższy rachunki za prąd. Na jej wielkość składać się będzie wiele czynników. Koszty mają zależeć od prognoz związanych z zapotrzebowaniem na prąd i energię, wcześniejszego zużycia energii, prognoz kosztów utrzymania przedsięwzięcia. Opłata ta da o sobie znać z końcem roku, kiedy doprowadzi do kolejnych podwyżek.

Umowa o pracę, dzieło, zlecenie. Wielu pracowników nie zna nawet swoich prawUmowa o pracę, dzieło, zlecenie. Wielu pracowników nie zna nawet swoich prawCzytaj dalej

Wysokie stawki

Tylko państwa wyspiarskie mają droższą energię elektryczną od Polski na co zwraca uwagę Bartłomiej Derski (WysokieNapiecie.pl). Jednak na rynku detalicznym należymy do najtańszych państw. W tym roku ceny pójdą w górę. Wzrośnie cena za energię elektryczną plus opłaty dodatkowe. Za sprawą opłaty mocowej ceny prądu zwiększą się o kilka złotych.

Rosnąca inflacja

W naszym kraju wzrost cen towarów i usług stał się faktem. Inflacja dobiła do 3,4 proc. Koszty energii elektrycznej wpływają na ceny żywności. Spójrzmy na wzrosty cen prądu: 12,9 proc. (Tauron); 12,2 proc. (Enea); 11,3 proc. (Energa). Rząd zapowiedział rekompensaty, jednak otrzymają je tylko osoby, które pracują na etacie lub osiagają dochody w I progu podatkowym. Podwyżki cen prądu są nieuniknione, ale będą jednak niższe od prognoz ekspertów. Ceny prądu będą szły w górę, jeśli nie powstaną elektrownie atomowe lub zasilane odnawialnymi źródłami energii.

Biedronka i Lidl chcą przyciągnąć klientów w najbliższym tygodniu. Dyskonty pokazały czym najbardziejBiedronka i Lidl chcą przyciągnąć klientów w najbliższym tygodniu. Dyskonty pokazały czym najbardziejCzytaj dalej

Oszczędne zużycie energii

Możemy zabezpieczyć się przed drożejącym prądem poprzez oszczędne zużycie energii. Może się okazać, że mamy w domu przestarzały sprzęt, który zużywa dużo prądu. Warto pomyśleć o wymianie urządzeń obecnych w naszym mieszkaniu. Energooszczędny sprzęt obniża cenę za prąd o kilkadziesiąt złotych rocznie.

Niska opłacalność aut elektrycznych

Wysokie ceny prądu powodują, że auta elektryczne stały się mało opłacalne. Koszt przejechania 100 km autem elektrycznym może wynieść nawet 70 zł. Warto dodać, że droższy prąd uderzy w elektryfikację miejskiej komunikacji autobusowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Zobaczyłeś banknot za wycieraczką? Jesteś w wielkim niebezpieczeństwie
Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News