Ceny paliw w Polsce już nie spadną
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 29 Września 2019

Złe wieści dla kierowców. Ceny paliw niższe już nie będą

Ceny paliw w najbliższym czasie nie spadną. Niestety, ta niezbyt radosna wieść dla kierowców to oficjalne zdanie analityków branżowego portalu e-petrol.pl. Jak wskazują, zmiany na rynku detalicznym nie są tak wyraźne, jak ma to miejsce na rynku hurtowym.

Ceny paliw w najbliższym tygodniu mają prezentować się w następujący sposób: benzyna Pb98 za 5,26-5,37 zł/l, Pb95 za 4,94-5,05 zł/l, olej napędowy ON za 4,99-5,10 zł/l, autogaz LPG za 1,96-2,02 zł/l. Powyższe dane to oficjalne stanowisko analityków portalu e-petrol.pl. Ci wskazują, że choć de facto sytuacja w Arabii Saudyjskiej, której rafinerie zostały zaatakowane 14 września, się uspokoiła, impuls ten w Polsce nie będzie tak odczuwalny.

- Zapewne najbliższe dni będą mogły przynieść ruch zwyżkowy dla wszystkich typów paliw - jednak uspokojenie nastrojów związane z poprawą produkcji w Arabii Saudyjskiej powoduje, że zmiana ta nie będzie w Polsce zbyt żywiołowa - wskazują dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak.

Wyższa emerytura od października. Znamy już podwyżki dla seniorówWyższa emerytura od października. Znamy już podwyżki dla seniorówCzytaj dalej

Ceny paliw nie spadną. Ale nie jest najgorzej

Z kolei analitycy BM Reflex wskazują, że ceny paliw na początku października mają się delikatnie wahać. Ich przypuszczenia pokrywają się z tymi, które mają analitycy e-petrol.pl. Dodają jednak, że choć ceny paliw nie spadną tak, jak życzyliby sobie tego kierowcy, to i tak płacimy mniej niż przed rokiem. Ceny paliw mają być obecnie mniejsze od tych z przełomu września i października 2018 roku.

- Na większości stacji olej napędowy czy benzyna 95-o oktanowa będą kosztowały poniżej 5 PLN/l. To oznacza, że za wszystkie paliwa płacimy mniej niż przed rokiem. Olej jest tańszy o 7 gr, benzyna 98 o 11 gr, benzyna 95 o 15 gr i autogaz o 42 grosze na litrze - wskazują eksperci BM Reflex.

Jeszcze tylko do jutra jest czas. 800 tys. Polaków może dostać pieniądzeJeszcze tylko do jutra jest czas. 800 tys. Polaków może dostać pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Nie żyje wybitna Polka. Zginęła w tragicznych okolicznościach, miała 44 lata

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News