Ceny paliw w Polsce już nie spadną
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 29 Września 2019

Złe wieści dla kierowców. Ceny paliw niższe już nie będą

Ceny paliw w najbliższym czasie nie spadną. Niestety, ta niezbyt radosna wieść dla kierowców to oficjalne zdanie analityków branżowego portalu e-petrol.pl. Jak wskazują, zmiany na rynku detalicznym nie są tak wyraźne, jak ma to miejsce na rynku hurtowym.

Ceny paliw w najbliższym tygodniu mają prezentować się w następujący sposób: benzyna Pb98 za 5,26-5,37 zł/l, Pb95 za 4,94-5,05 zł/l, olej napędowy ON za 4,99-5,10 zł/l, autogaz LPG za 1,96-2,02 zł/l. Powyższe dane to oficjalne stanowisko analityków portalu e-petrol.pl. Ci wskazują, że choć de facto sytuacja w Arabii Saudyjskiej, której rafinerie zostały zaatakowane 14 września, się uspokoiła, impuls ten w Polsce nie będzie tak odczuwalny.

- Zapewne najbliższe dni będą mogły przynieść ruch zwyżkowy dla wszystkich typów paliw - jednak uspokojenie nastrojów związane z poprawą produkcji w Arabii Saudyjskiej powoduje, że zmiana ta nie będzie w Polsce zbyt żywiołowa - wskazują dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak.

Ceny paliw nie spadną. Ale nie jest najgorzej

Z kolei analitycy BM Reflex wskazują, że ceny paliw na początku października mają się delikatnie wahać. Ich przypuszczenia pokrywają się z tymi, które mają analitycy e-petrol.pl. Dodają jednak, że choć ceny paliw nie spadną tak, jak życzyliby sobie tego kierowcy, to i tak płacimy mniej niż przed rokiem. Ceny paliw mają być obecnie mniejsze od tych z przełomu września i października 2018 roku.

- Na większości stacji olej napędowy czy benzyna 95-o oktanowa będą kosztowały poniżej 5 PLN/l. To oznacza, że za wszystkie paliwa płacimy mniej niż przed rokiem. Olej jest tańszy o 7 gr, benzyna 98 o 11 gr, benzyna 95 o 15 gr i autogaz o 42 grosze na litrze - wskazują eksperci BM Reflex.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News