Ceny paliw przestały maleć
eastnews/Paweł Jaskolka
Autor Radosław Święcki - 15 Maja 2020

Podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy nie mają wątpliwości, to koniec taniego tankowania

Koronawirusowy dołek cen paliw prawdopodobnie za nami – donoszą analitycy BM Reflex. W tym tygodniu po raz pierwszy od początku roku nastąpił wzrost średniej cent benzyny. Na dotychczasowym poziomie utrzymują się ceny oleju napędowego i autogazu.

Ceny paliw przestały maleć

Analitycy BM Rexlex, cytowani przez serwis Bankier.pl ogłaszają, że „koronawirusowy dołek cen paliw jest już prawdopodobnie za nami”. Taka opinia to efekt pierwszego od stycznia wzrostu średniej ceny benzyny bezołowiowej 95, który nastąpił w tym tygodniu. Średnia cena benzyny wzrosła o 3 gr/l i wyniosła 3,92 zł.

Nie rośnie, ale też nie tanieje średnia stawka za litr oleju napędowego, która utrzymuje się na poziomie 4 zł. Z kolei autogaz tankowano średnio za 1,71 zł/l, czyli po tej samej przeciętnej cenie co przed tygodniem.

- Szczegółowa analiza cen pokazała, że na niektórych stacjach w ciągu tygodnia paliwa podrożały nawet o kilkanaście groszy na litrze lub więcej. Są jeszcze jednak stacje, gdzie kierowcy mogli zatankować taniej niż przed tygodniem – mówią cytowani przez portal analitycy BM Reflex.

Jaki majątek ma Rafał Trzaskowski? Kandydat na prezydenta ujawnił źródła dochodówJaki majątek ma Rafał Trzaskowski? Kandydat na prezydenta ujawnił źródła dochodówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysł

Eksperci wyjaśniają, że obserwowane od dwóch tygodni podwyżki w hurcie są konsekwencją wyższych cen ropy naftowej. 15 maja ropa Brent była wyceniana na prawie 32 dolary za baryłkę, podczas gdy pod koniec kwietnia pojawiały się ceny poniżej 20 dolarów za baryłkę. To jednak nie jedyny powód podwyżek. Portal przypomina, że europejskie rządy powoli znoszą lub ograniczają zakazy przemieszczania się, co zwiększa zapotrzebowanie na paliwo do prywatnych środków transportu. Dotyczy to przede wszystkim benzyny, której używają przede wszystkim samochody osobowe, podczas gdy transport towarowy używa głównie diesla.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Dwoje dzieci zmarło nagle podczas lekcji WF-u. Rodzice obwiniają maseczki ochronne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News