Ceny paliw utrzymują się na podobnym poziomie
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Stycznia 2020

Kierowcy mają na razie sporo szczęścia. Nie wiadomo jednak jak długo

Ceny paliw na stacjach benzynowych nie uległy zmianie pomimo napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie - informuje BM Reflex.

Ceny paliw stabilne po atakach Iranu i USA

Sytuacja na światowych rynkach paliwowych uspokoiła się. BM Reflex podaje, że dostawy ropy przez Cieśninę Hormuz nie są zagrożone. Dzisiaj ceny ropy są niższe niż przed atakiem na irańskiego dowódcę Qasema Soleimaniego. Według portalu napięcia na Bliskim Wschodzie zawsze kończą się podwyżkami cen ropy i dokładnie tak było tym razem. Ceny ropy Brent przekroczyły poziom 70 dolarów za baryłkę.

Jednak krótkotrwała podwyżka cen ropy nie wpłynęła na ceny paliw na stacjach, a zmiany, które można było ostatnio zaobserwować to konsekwencja zmian na rynku hurtowym z końca grudnia ubiegłego roku.

Ceny paliw kształtują się ocenie (9.01.2020 r.) na następujących poziomach: dla benzyny bezołowiowej 95 - 4,99 zł/l, bezołowiowej 98 - 5,32 zł/l, oleju napędowego - 5,22 zł/l i autogazu 2,41 zł/l i są średnio wyższe o 1 - 2 grosze na litrze wobec poziomów z początku roku - podaje BM Reflex.

Ile dać księdzu po kolędzie? Polacy zdradzają, ile najmniej wypada dać Ile dać księdzu po kolędzie? Polacy zdradzają, ile najmniej wypada dać "do koperty"Czytaj dalej

Wyjazd na narty trochę droższy niż w zeszłym roku

Na ceny paliw ma też wpływ fakt, że rozpoczął się sezon wyjazdów na ferie, a podróże będą droższe. W porównaniu do tego okresu w poprzednim roku ceny paliw są wyższe: benzyn o 20 – 21 gr/l, oleju napędowego o 19 gr/l i LPG o 11 gr/l.

BM Reflex podaje, że najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 są województwach pomorskim, łódzkim i dolnośląskim ok. 4,94 - 4,96 zł/l, z kolei najmniej olej napędowy kosztuje w województwie łódzkim, pomorskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim ok. 5,14 - 5,19 zł/l.

Najdroższą benzynę 95 oktanową można zatankować w województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim, małopolskim, podlaskim i świętokrzyskim po 5,01 - 5,02 zł/l, a diesla w małopolskim, podlaskim i świętokrzyskim po 5,26 - 5,27 zł/l.

Z kolei najmniej za litr autogazu kierowcy zapłacą w województwie zachodniopomorskim i łódzkim po 2,34 - 2,36 zł, a w województwie mazowieckim ceny są najwyższe. Litr autogazu kosztuje średnio 2,47 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Papier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegają
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News