Ceny paliw będą spadać
fot. wikimedia/Santeri Viinamäki
Autor Komunikaty prasowe - 6 Marca 2020

Wieści dla kierowców, jakich nie było już dawno. Na stacjach benzynowych przetrą oczy ze zdumienia

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami paliwa w tym tygodniu były tańsze i ceny spadły w wypadku Pb95, czyli benzyny średnio o 5 groszy na jednym litrze. Natomiast jeszcze większe przeceny były na ON, gdzie ceny spadły średnio o 10 gr za litr oleju napędowego.

Ceny paliw spadają

Wszystko wskazuje, że niższe ceny zagoszczą na stacjach benzynowych na dłużej. Coraz niższe ceny ropy naftowej na światowych rynkach powinny tylko sprzyjać kolejnym obniżkom. Jak informuje BM Reflex w przypadku polskich stacji benzynowych tak niskich cen benzyny nie mieliśmy niemal od roku. Już teraz tankujemy średnio 4,82 zł za litr Pb95. Natomiast niska cena oleju napędowego jest podobna do tej z listopada i obecnie wynosi 4,95 zł.

Ministerstwo Zdrowia: Są nowe 4 przypadki w Polsce. Chorzy w kolejnych polskich miastachMinisterstwo Zdrowia: Są nowe 4 przypadki w Polsce. Chorzy w kolejnych polskich miastachCzytaj dalej

Litr autogazu kosztował średnio 2,13 zł i był o 6 gr/l tańszy niż tydzień temu. Od początku roku LPG potaniał o 27 gr/l, benzyna o 15 gr/l, a „diesel” o 25 gr/l.

Jednak jak podkreślają analitycy BM Reflex to nie koniec obniżek. - Kontynuacja obniżek na rynku hurtowym mimo sukcesywnego spadku cen paliw na stacjach wciąż pozostawia miejsce na obniżki cen przy dystrybutorze. Niewykluczone, że w kolejnym tygodniu marca ponownie zapłacimy o kilka groszy na litrze mniej - napisano w raporcie BM Reflex.

PKO BP wydało pilne ostrzeżenie do swoich klientów. Możecie stracić pieniądze, zachowajcie szczególną ostrożnośćPKO BP wydało pilne ostrzeżenie do swoich klientów. Możecie stracić pieniądze, zachowajcie szczególną ostrożnośćCzytaj dalej

Będą spadki

Potencjał do spadku jest dosyć spory w wypadku oleju napędowego, bo to on jest obecnie sprzedawany z jedną z najwyższych marż. Obecnie jest to 46 gr/l powyżej piątkowej ceny hurtowej. Warto zauważyć, że marża na ON utrzymuje się w pobliżu 50 gr/l i jest przeszło dwukrotnie wyższa od historycznej średniej wynoszącej 22 gr/l.

Na rzecz dalszego spadku zarówno hurtowych, jak i detalicznych cen paliw przemawia sytuacja na rynku ropy naftowej. W piątek po południu kurs ropy Brent wynosił 47,49 USD za baryłkę i był najniższy od lipca 2017 roku.

- To jak długo będziemy cieszyć się spadkiem cen paliw, będzie zależało od poziomu cen ropy. Te, jak wiemy, pozostają dzisiaj pod silną presją spadku popytu na surowiec ze względu na rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus – konkludują eksperci BM Reflex.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. Najczęstsze objawy udaru. Każdy z nas powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News