Ceny paliw pójdą w górę. Konflikt Iran-USA musiał się odbić na światowych rynkach
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Stycznia 2020

Ceny paliw znowu pójdą w górę, wszystko przez atak Donalda Trumpa. Kierowcy muszą przygotować się na spore podwyżki

Ceny paliw zostaną podniesione. Podwyżki są spowodowane atakiem USA na irańskiego dowódcę Ghasema Sulejmaniego. Jeżeli dojdzie do eskalacji konfliktu, kierowcy muszą się przygotować na 10-groszowe podwyżki - informuje Radio ZET.

Atak USA na Sulejmaniego

W czwartek doszło do ataku na Międzynarodowy Port Lotniczy w Bagdadzie. Zginęło 8 osób, w tym dowódca sił specjalnych Ghods i jedna z najważniejszych osób w Iranie - Ghasem Sulejmani. Za atak odpowiadają Stany Zjednoczone. Decyzję o ataku podjął prezydent USA Donald Trump. Władze w Teheranie zapowiedziały już odpowiedź.

Ceny paliw w górę

Czy ceny paliw zostaną podniesione? Niestety już teraz na światowych rynkach widać wzrost. Jak podaje Radio ZET, jeszcze w piątek rano ceny ropy w Stanach Zjednoczonych podniosły się o ok. 4 procent. Potwierdzają to wyceny na giełdach paliw NYMEX i ICE Futures Europe.

W rozmowie z portalem Radia ZET specjaliści zgodnie odpowiadali, że eskalacja konfliktu między Iranem a Stanami Zjednoczonymi sprawi, że ceny paliw pójdą w górę.

Możesz liczyć nawet na 900 tys. zł bezzwrotnej dotacji. Wcale nie tak trudno ją dostaćMożesz liczyć nawet na 900 tys. zł bezzwrotnej dotacji. Wcale nie tak trudno ją dostaćCzytaj dalej

- Ceny na stacjach paliw w Polsce mogą wzrosnąć, jeśli na początku przyszłego tygodnia utrzyma się obecna tendencja wzrostu cen ropy w hurcie - zaznaczyła w rozmowie z RadioZET.pl Urszula Cieślak z BM Reflex.

Również dr Jakub Bogucki z portalu e-petrol.pl uważa, że trzeba się spodziewać podwyżek. - Ta sytuacja może spowodować wzrost cen paliw w Polsce. Obecnie trudno cokolwiek przewidywać ponieważ nie wiemy, jaka będzie dokładna reakcja Iranu. Ajatollah Ali Chamenei, przywódca duchowy i polityczny Iranu, zapowiedział, że "odwet będzie surowy" - stwierdził Bogucki w rozmowie z RadioZET.pl.

Konflikt na linii Iran-USA ciągnie się już bardzo długo. W 2019 roku doszło do ataków na największe tankowce ropy, a USA oskarżyły o atak Teheran. W maju ub.r. Iran złamał postanowienia umowy ze światowymi mocarstwami z 2015 roku dotyczące produkcji wzbogaconego uranu.

Wielu seniorów straci pełne świadczenia, to już pewne. Wszystko przez jeden powódWielu seniorów straci pełne świadczenia, to już pewne. Wszystko przez jeden powódCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News