Ceny maseczek poszybowały mocno w górę
rawpixel.com
Autor Radosław Święcki - 18 Kwietnia 2020

RMF FM: Ceny maseczek w sklepach za wysokie. Rząd wprowadzi regulację

Z ustaleń RMF FM wynika, że wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wyda w przyszłym tygodniu rozporządzenie dotyczące ograniczenia wzrostu cen produktu. Bowiem od momentu ogłoszenia nakazu zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej ceny maseczek poszybowały w górę.

Ceny maseczek nawet 7x w górę!

Po ogłoszeniu przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej ceny maseczek poszły znacząco w górę. Zwracał na to uwagę m.in. rzecznik Naczelnej Izby Aptekarskiej Tomasz Leleno, podkreślając, że przed wybuchem epidemii cena jednej maseczki wynosiła 0,64 zł, podczas gdy dziś jest to koszt ok. 5 zł, co oznacza wzrost aż o 681 proc.

Rząd – ustami ministra zdrowia – od początku nie wykluczał regulacji cen maseczek. Taką możliwość daje uchwalona w nocy 16 kwietnia przez parlament nowa wersja tzw. tarczy antykryzysowej.

Włoski ekspert WHO ma bardzo złe wieści. Druga fala wirusa pewna, jeszcze w tym rokuWłoski ekspert WHO ma bardzo złe wieści. Druga fala wirusa pewna, jeszcze w tym rokuCzytaj dalej

Z ustaleń RMF FM wynika, że już w przyszłym tygodniu wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wyda rozporządzenie dotyczące ograniczenia wzrostu cen produktu.

Rozgłośnia zwraca jednak uwagę, że napisanie tego rozporządzenia i wyznaczenie maksymalnych cen za maseczki będzie bardzo trudne, bo typów maseczek jest bardzo dużo: chirurgiczne, budowlane, szyte z materiałów specjalistycznych, jednorazowe, wielorazowe.

Z ustaleń rozgłośni wynika, że maksymalna cena ma być na razie łagodna, by nie uderzyć w polskie szwalnie, które szybko przestawiły się na szycie maseczek. Z drugiej strony produkt ma być dostępny w uczciwej cenie.

Przypomnijmy, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązuje od czwartku 16 kwietnia. Z maseczką (bądź innych okryciem twarzy) musimy poruszać się w: środkach transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych (w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, placówkach handlowych i na targowiskach); na terenach zieleni i leśnych, na plażach i bulwarach.

Tłum zebrał się wokół banknotów na chodniku. Nikt nie podniósł, wszyscy bali się koronawirusaTłum zebrał się wokół banknotów na chodniku. Nikt nie podniósł, wszyscy bali się koronawirusaCzytaj dalej

Z obowiązku zakrywania twarzy zwolnione są dzieci, które nie ukończyły 4 roku życia oraz osoby, które nie są w stanie zakrywać ust lub nosa z powodu z trudności w oddychaniu albo niezdolne do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  2. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News