Ceny gazu w dół
Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 1 Lipca 2020

Nawet kilkanaście procent zaoszczędzimy na rachunkach za gaz. Ceny spadają

Ceny gazu mocno polecą w dół. Zaoszczędzić można sporo pieniędzy. Przyglądamy się doniesieniom z Towarowej Giełdy Energii.

Ceny gazu spadną o kilkanaście procent. Zaoszczędzą przede wszystkim odbiorcy indywidualni. Już od 1 lipca obowiązywać będzie nowa, obniżona taryfa. Spadki o 10,6 procenta zostały zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki. Obniżone stawki obowiązywać będą do końca bieżącego roku, są one skierowane do indywidualnych odbiorców. Bez zmian pozostaną za to stawki abonamentowe. Urząd wyjaśnił, że spadki cen zanotowaliśmy dzięki sytuacji na Towarowej Giełdzie Energii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. 5 tys. zł do wzięcia. Jutro rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

Gaz tanieje

Od dzisiaj, 1 lipca ceny gazu dla odbiorców detalicznych są niższe. Jest to efekt zatwierdzenia w połowie czerwca przez Urząd Regulacji Energetyki nowej, niższej taryfy PGNiG Obrót Detaliczny dla gospodarstw domowych, podnosi portal Interia. Jak wyjaśnia URE stawki zostały obniżone aż o 10,6%. Dotyczy to jednak wyłącznie opłat ponoszonych przez klientów indywidualnych, dla opłat abonamentowych stawki pozostają na tym samym poziomie.

Co to oznacza dla klienta końcowego? Klienci indywidualni zapłacą po prostu mniej. Spadek średniej wartości rachunku w PGNiG wyniesie około 9,8% procenta. Są to ogromne pieniądze, które zostaną w naszych portfelach. Nowe stawki będą obowiązywały do 31 grudnia 2020 roku, zatem najmocniej zmianę odczujemy w miesiącach jesienno-zimowych, gdy rozpocznie się sezon grzewczy.


Fala spadków cen gazu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wyjaśniło w komunikacje, że gospodarstwa domowe płacą średnio o 13,5% niższe rachunki za prąd niż pod pod koniec 2015 roku. Jak policzyła Interia, oznacza to średnio 137 złotych oszczędności w okresie 2016-2020 dla klientów używających gazu do przygotowania posiłków, 645 złotych oszczędności dla wykorzystujących gaz do podgrzewania wody i aż 1740 złotych więcej dla osób ogrzewających gazem domy.

Przypomnijmy także, że dzisiaj na kontach Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa pojawił się przelew z Rosji na olbrzymią sumę. Związane jest to z wygraną polskiej spółki przed Sądem Arbitrażowym w Sztokholmie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 2 tygodnie miała brać ślub. Niestety choroba pokrzyżowała plany
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. 500 plus. Ogromna zmiana ws. wniosku na 2021 rok
  4. Biedronka uruchamia specjalne pojazdy. Biedronkobusy same zawiozą cię na zakupy
  5. Gazprom zrobił gigantyczny przelew na konto PGNiG. Rosjanie jednak nadal nie zgadzają się z wyrokiem
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
500 plus. Ogromna zmiana w sprawie wniosku, chodzi o 2021 rok500 plus. Ogromna zmiana w sprawie wniosku, chodzi o 2021 rokCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News