Ceny choinek 2020
Wikimedia Commons, kkic, CC BY-SA 3.0
Autor Wiktoria Pękalak - 16 Grudnia 2020

Ceny choinek 2020. W dwóch miejscach nawet 20-30 proc. droższe

Ceny drzewek choinkowych w 2020 r. mogą być nieco wyższe niż w ubiegłych latach. W tym roku większość Polaków zostanie na święta w domach, dlatego też popyt na świąteczne drzewka jest wyższy. Każdy chce jak najbardziej umilić swoją domową przestrzeń. Gdzie kupimy najtaniej?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są ceny choinek w 2020 r.,
  • Gdzie kupisz najtańsze drzewko,
  • Ile kosztuje wypożyczenie choinki.

Ceny choinek 2020

Drzewka choinkowe mogą być w tym roku nieco wyższe. Przyczynia się do tego zwiększony popyt. Polacy kupują więcej drzewek, prawdopodobnie dlatego, że w tym roku wielu z nich na święta nigdzie nie wyjedzie. Oprócz tego drzewka kupujemy wcześniej niż zwykle, by uniknąć wielkich tłumów w sklepach, co także przekłada się na cenę - im bliżej świąt, tym cena drzewek jest coraz niższa.

Najczęstszym pytanie, jakie sobie zadajemy przed wyruszeniem w podróż po świąteczne jest drzewko, jest to, gdzie zapłacimy najmniej. Otóż najtańsze drzewka dostaniemy w marketach. Tam ceny za mniejsze choinki zaczynają się od 30 zł.

Na placach i rynkach drzewka są już nieco droższe. Te najmniejsze kosztują zwykle od 40 do 50 zł. Oczywiście więcej zapłacimy za drzewka w doniczce. Cięte choinki dostaniemy już nawet za 25 zł, jednak musimy mieć na uwadze, że takie postoją w domu zdecydowanie krócej.

Choinki Castorama

W Castoramie świąteczną ozdobę choinkową kupimy już za niecałe 14 zł. Mała (45 cm), sztuczna choinka imitująca sosnę z pewnością sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach. Jeśli planujemy kupno żywego drzewka w Castoramie, będziemy musieli zapłacić minimum 47,98 zł - tyle kosztuje cięta jodła kaukaska w wysokości 120-150 cm.

Najtańsze drzewko w donicy to ukorzeniony świerk srebrny liczący 90-110 cm. W tej samej cenie dostaniemy podobnych rozmiarów jodłę Frasera, czy świerk serbski.

Najtańsze większe drzewka (od 180 cm) kosztują niecałe 60 zł. Za choinkę jodłę kaukaską ciętą (180-210 cm) zapłacimy 59,98 zł. Nieco droższy jest świerk pospolity, którego cena to już 69,98 zł (za drzewko cięte).

Ceny choinek OBI

W OBI z pewnością znajdziemy choinki w bardzo niskich cenach. Za świerk srebrzysty w doniczce mierzący 30-60 cm zapłacimy niecałe 18 zł. Niewiele droższe (24,99 zł) są jodły kaukaskie (40-60 cm) i świerki srebrzyste (60-80 cm) w donicach.

Za wyższe drzewka oczywiście trzeba zapłacić nieco więcej, jednak nie kosztują one fortuny. Cięty świerk tradycyjny naturalny (150-200 cm) kosztuje 34,99 zł. Niewiele więcej zapłacimy za jodłę kaukaską (150-250 cm) - 37,99 zł.

Najdroższa w OBI jest cięta jodła kaukaska, której jednak wielu z nas nie będzie mogło postawić sobie w domu. Za mierzące aż 400-500 cm drzewko trzeba zapłacić 699 zł.

Nie trzeba kupować

Od kilku lat świąteczne drzewka można także wypożyczyć. Sposób jest niezwykle wygodny, ponieważ w tym wypadku nie musimy przejmować się transportem drzewka ze sklepu, ani myśleć o tym, co zrobić po świętach, ponieważ o to wszystko zadba kurier.

Wypożyczanie drzewek nie jest jednak tak tanią fanaberią, jakie mogłoby się wydawać. Najpierw opłacamy drzewko wraz z kaucją, która jest nam zwracana po okresie wypożyczenia (oczywiście o ile drzewko jest nieuszkodzone i wciąż żywe). Dodatkowo trzeba jednak zapłacić za przywóz i odbiór choinki.

Mierzący 140-160 cm świerk pospolity w donicy to wydatek rzędu 125 zł + koszt dwutygodniowego najmu choinki, czyli 49 zł. Jeśli kogoś interesują większe, dwumetrowe drzewka, musimy liczyć 149 zł i kolejne 49 zł kosztu najmu. Wymienione warianty to jedynie przykłady, a oferta jest znacznie bogatsza.

66-latka znalazła na ulicy 10 tys. zł. Później policjantom opadły szczęki66-latka znalazła na ulicy 10 tys. zł. Później policjantom opadły szczękiCzytaj dalej

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Potwierdzone: Rząd przygotowuje nowy program dla seniorów. Jest się z czego cieszyć, na start 40 mln zł
  2. 66-latka znalazła na ulicy 10 tys. zł. Później policjantom opadły szczęki
  3. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli aut wystrzelą jak nigdy wcześniej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News