Ceny na plaży poszybowały w górę
Pixabay/ivabalk
Autor Maria Glinka - 22 Czerwca 2020

Za plażowanie zapłacisz nawet 30 proc. więcej. Ceny nad morzem wystrzeliły

Ceny nadmorskiego wypoczynku we Włoszech poszybowały w górę. Wszystkiemu winny jest koronawirus oraz wymóg wdrożenia środków ochronnych i zachowania dystansu społecznego.

Ceny za pobyt na plaży coraz wyższe

Urlopowicze decydujący się na wakacje we Włoszech muszą przygotować się na wzrost cen o ok. 30 proc. Podwyżka między 10 a 30 proc. dotyczy niemal wszystkich usług, z których można skorzystać na plaży: od parkingu, przez wynajem leżaka do opalania czy parasola, po jedzenie.

Organizacja obrony praw konsumentów podaje, że średnia cena wynajmu parasola i dwóch łóżek do opalania wzrosła w tym roku o 25-30 euro. Na bardziej popularnych plażach koszty wzrosły o nawet 100 euro dziennie. Chcąc wykupić miesięczny abonament na plażę we Włoszech trzeba liczyć się z ceną między 500 a 600 euro – pisze bankier.pl.

4,3 tys. zł co miesiąc. Pieniądze ze specjalnego świadczenia dostaje coraz więcej emerytów4,3 tys. zł co miesiąc. Pieniądze ze specjalnego świadczenia dostaje coraz więcej emerytówCzytaj dalej

Wzrost cen przez pandemię

Podwyżka cen ma zrekompensować niższe przychody związane z koniecznością ograniczenia liczby osób, która w jednym czasie może wypoczywać na plaży. Nie bez znaczenia są także koszty przeznaczane na dezynfekcję, żele do rąk czy przegrody ochronne w barach i restauracjach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii

„Za to wszystko muszą płacić konsumenci, którzy chcą spędzić dzień nad morzem”- podkreślił prezes organizacji konsumenckiej Codacons Carlo Rienzi, który uważa, że dobre praktyki nakazują wcześniejsze informowanie urlopowiczów o wyższych cenach.

Nagminne nieprzestrzeganie zasad na włoskim wybrzeżu

Pandemia trwa, ceny w kurortach rosną, a Włosi tłumnie gromadzą się na plażach. Tamtejsze media podają, że tysiące ludzi pojawiły się nad morzem w ubiegły weekend, bynajmniej nie przestrzegając zasady zachowania bezpiecznego dystansu społecznego. Do Ligurii przyjeżdżały zatłoczone pociągi, a w Sestri Levante karabinierzy byli zmuszeni wyprosić niektórych pasażerów z przepełnionych wagonów – pisze poniedziałkowa „La Republicca”.

Skąd to lekceważenie wytycznych kluczowych w czasach koronawirusa? Prawdopodobnie z powodu powolnego wyhamowywania pandemii we Włoszech. W niedzielę odnotowano 224 nowych pacjentów chorych na COVID-19, z czego 128 pochodzi z Lombardii. Żadnych nowych przypadków nie zarejestrowano w siedmiu regionach: Marche, Abruzji, Umbrii, Sardynii, Dolinie Asoty, Molise i Basilicacie. W niedzielę zmarły 24 osoby, co stanowi najniższy dobowy przyrost od lutego – podają wiadomosci.gazeta.pl.

Biedronka sprzedaje prawdziwe polskie smaki za grosze. Ale tylko przez trzy dni, warto się pośpieszyćBiedronka sprzedaje prawdziwe polskie smaki za grosze. Ale tylko przez trzy dni, warto się pośpieszyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczepionka rezerwowana przez bogatsze kraje. Już teraz tworzy się kolejka
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News