CD Projekt zarobił kolosalne pieniądze na Wiedźminie
wikimedia/Makar Vinogradov
Autor Redakcja BiznesInfo - 28 Maja 2020

CD Projekt zarabia na Wiedźminie niebotyczne pieniądze. Studio raczej samo nie spodziewało się takiego sukcesu.

CD Projekt tak wysoko wyceniany jeszcze nie był! Zanotowało rewelacyjne wyniki za pierwszy kwartał. Pierwsza część kampanii zaplanowana jest na wrzesień, druga na listopad.

CD Projekt odniósł sukces

Jeśli w 2003 roku, ktoś poprosiłby Andrzeja Sapkowskiego o wycenę CD Projektu, pewnie sam autor nie spodziewałby się (wszak nie chciał procentu z zysków), że Wiedźmin zyska tak wielką popularność na całym świecie.
W 2019 r. grupa CD Projektu osiągnęła 521 mln zł przychodów ze sprzedaży, o 44 proc. więcej niż rok wcześniej. Był to efekt bardzo dobrej sprzedaży „Wiedźmina 3", w tym premierowej wersji na konsolę Nintendo Switch oraz debiutu „Gwinta" na urządzeniach mobilnych.

W sprawozdaniu finansowym CD Projektu zgodnie z oczekiwaniami wyniki za pierwsze trzy miesiące tego roku są bardzo dobre. Przychody urosły do niemal 193 mln zł z niespełna 81 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej urósł do 97,6 mln zł z 20,5 mln zł. Z kolei zysk netto poszedł w górę do prawie 92 mln zł z 17,7 mln zł. Bardzo dużą poprawę widać też na poziomie przepływów operacyjnych. Na koniec marca wynosiły 187 mln zł- podaje serwis parkiet.com.
- To rekordowy pierwszy kwartał w historii grupy, zarówno pod względem osiągniętych przychodów, jak i wyniku netto. Przyczyniła się do tego przede wszystkim kontynuacja bardzo dobrej sprzedaży „Wiedźmina 3", który obchodził właśnie swoje piąte urodziny. Z tej okazji otrzymaliśmy wyjątkowy prezent - liczba sprzedanych kopii gier z serii wiedźmińskiej przekroczyła 50 mln – komentuje Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu.

Najzabawniejsze zwierzęta świata. Nie będziesz mógł oderwać od nich wzrokuNajzabawniejsze zwierzęta świata. Nie będziesz mógł oderwać od nich wzrokuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

CD Projekt we współpracy z Agorą

CD Projekt obecnie pracuje nad grą „Cyberpunk 2077", której premierę zaplanowano na 17 września. Po premierze „Cyberpunka" tegoroczne zyski studia powinny eksplodować. Tymczasem na rynek właśnie trafiła informacja, że grupa Agora będzie wspierać kampanię reklamową „Cyberpunka". Nowy tytuł będzie promowany w kampanii obejmującej wszystkie media Agory – m.in. tytuły prasowe, serwisy internetowe i stacje radiowe.

W Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkęW Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkęCzytaj dalej


Jak przeczytamy w serwisie parkiet.com- Pierwsza część kampanii zaplanowana jest na wrzesień, a druga, zapewniająca wsparcie popremierowe – na listopad. - Agora to nasz sprawdzony, wieloletni partner, z którym z sukcesem współpracowaliśmy już dwukrotnie, realizując kampanie promocyjne „Wiedźmina 2" oraz „Wiedźmina 3". Jestem przekonany, że przygotowywana z rozmachem kampania „Cyberpunka 2077" dodatkowo wsparta siłą mediów Agory sprawi, że jeszcze więcej polskich graczy sięgnie po naszą najnowszą produkcję – tak współpracę komentuje Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

26 maja analityk Morgan Stanley opublikował rekomendację, zgodnie z którą jedna akcja CD Projekt w perspektywie od 12 do 18 miesięcy może być warta 480 zł, czyli o 130 zł więcej niż wynikało z poprzedniej wyceny tej samej instytucji z 17 stycznia. W raporcie oszacowała, że Cyberpunk 2077 (premiera 17 września) znajdzie w bieżącym roku 20 mln nabywców (17 mln prognozowane wcześniej), a w 2021 roku - 10 mln.

Przychody CD Projektu w 2020 roku miałyby wynieść 3,12 mld zł, a zysk netto 1,83 mld zł. To blisko konsensusu PAP Biznes, stworzonego na podstawie prognoz domów maklerskich, który zakładał 2,85 mld zł przychodów oraz 1,88 mld zł zysku. W 2021 rok miałoby być 2,14 mld zł przychodów i 1,16 mld zł zysku netto. Dla porównania rekordowe dotąd przychody CD Projekt w 2015 roku wynosiły 798 mln zł, a zysk 342 mln zł.

CD Projekt a Netflix

Wiedźminowi" pomógł serial Netflixa, a dobrze pokazały dane za sam IV kwartał. Serial "Wiedźmin" nakręcił globalne zainteresowanie historią wymyśloną przez Sapkowskiego. Według danych amerykańskiego serwisu Business Insider w USA w tygodniu 22-28 grudnia "Wiedźmin" miał 127 mln "wyrażeń popytu".

Prawo jazdy zostawisz w domu, wystarczy jedna tablica rejestracyjna. Idą ogromne zmiany w prawie, kierowcy będą uradowaniPrawo jazdy zostawisz w domu, wystarczy jedna tablica rejestracyjna. Idą ogromne zmiany w prawie, kierowcy będą uradowaniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News