fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 02.06.2020. n/z Przesylka kurierska pozostawiona przed drzwiami.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 8 Listopada 2020

Już nie tylko pizza na dowóz. Popularna sieciówka dostarczy kupione ubrania w mniej niż godzinę

Wprowadzane obostrzenia zdecydowanie nie polepszają kiepskiej sytuacji sklepów odzieżowych, których zyski podczas lockdownu poleciały lawinowo w dół. Nic dziwnego, że branża odzieżowa robi co może, by nie dać się kryzysowi. CCC wprowadza właśnie zakupy z ekspresowym dowozem.

Pogotowie odzieżowe CCC

CCC wyszło z inicjatywą, dzięki której klienci sklepu będą mogli zamówić produkty polskiej marki i dostaną je w ciągu 60 minut od złożenia zamówienia.

Na tę chwilę nową usługę będą mogli przetestować mieszkańcy Warszawy, jednak sieć planuje poszerzyć swoją ofertę także o inne miasta.

– Obuwie ma być dostarczane w ciągu w 60 minut lub nawet krócej od złożenia zamówienia. To innowacja na skalę rynku, nikt nie realizuje dziś zamówień w tak krótkim czasie pod same drzwi. Wyszliśmy z założenia, że skoro pizza może być przywożona do domu w kilkadziesiąt minut, to buty również. Na razie testujemy to rozwiązanie w Warszawie, ale docelowo jeśli usługa się przyjmie, chcemy wprowadzić ją we wszystkich większych aglomeracjach miejskich – powiedział Konrad Jezierski, dyrektor ds. Rozwoju Omnichannel w CCC.

Naukowcy badający COVID-19 rozpoznali kluczową kwestię dot. choroby. Ważne odkrycie może ogromnie dużo zmienićNaukowcy badający COVID-19 rozpoznali kluczową kwestię dot. choroby. Ważne odkrycie może ogromnie dużo zmienićCzytaj dalej

Podczas składania zamówienia, po wpisaniu kodu pocztowego, klientom mają ukazać się metody dostawy. Jedną z nich ma być właśnie “dostawa tego samego dnia”. Takie zamówienie ma być przygotowane w sklepie w CCC w centrum Warszawy, a następnie kurier odbierze je i dostarczy do klienta.

– Naszym celem jest po pierwsze atrakcyjność i łatwość zakupów online, szczególnie w dobie pandemii, ale po drugie przełamanie bariery standardowego czasu dostawy, który dla wielu klientów wciąż jest zbyt długi. 60 minut jest właśnie takim wyjściem naprzeciw tym oczekiwaniom, zaadresowaniem potrzeb szczególnie młodszych klientów funkcjonujących na zasadzie tu i teraz. Tak żyją, tak chcą robić zakupy i tak chcą mieć dostępne produkty – od ręki - tłumaczył Konrad Jezierski.

– Naszym zadaniem jest dostosowanie się do rynku. Robimy to jako pierwsi, bo wiemy, że lidera po pierwsze się pamięta, po drugie poleca – dodał.

Narodowa kwarantanna tuż tuż. Znamy już możliwą datę lockdownuNarodowa kwarantanna tuż tuż. Znamy już możliwą datę lockdownuCzytaj dalej

Powodem podjęcia przez sieć takiej inicjatywy była oczywiście pandemia i ryzyko zamknięcia wielu stacjonarnych sklepów w Warszawie, jednak pomysł wydaje się świetny także w przedpandemicznej rzeczywistości. Często przed ważnym wyjściem może się okazać, że brakuje nam pasujących butów, albo w ostatniej chwili złamie się obcas w jedynych szpilkach, które pasowały do sukienki. Wydaje się, że potencjał nowej usługi jest bardzo wysoki, dlatego, kto wie, możliwe, że w przyszłości dostawy w 60 min okażą się standardem we wszystkich sklepach.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od poniedziałku rusza nabór wniosków na nowe świadczenie. Możliwe, że zasiłek należy się i tobie
2. Kupił cukierki w Biedronce. Kiedy je rozpakował zobaczył okropny widok, który odbiera apetyt
3. Podstawowa opłata z podwyżką, już 264,60 zł należności. Wielu nie płaci, a kara wynosi aż 735 zł

– Będziemy dążyć do zwiększania sprawność tej usługi tak, aby w przyszłym roku dostarczać dużą część z tych przesyłek w ciągu 30-45 minut. Chcemy dać odczuć klientom, że mamy i doskonały produkt w świetniej cenie, jak i doskonałą, wiodąca na rynku obsługę. CCC jest #CzynneCalyCzas pomimo lockdownu – poinformował Karol Półtorak, wiceprezes CCC.

Odkrycie sprzed tysięcy lat na Śląsku. Ostatni tego typu skarb, powstał jeszcze przed ChrystusemOdkrycie sprzed tysięcy lat na Śląsku. Ostatni tego typu skarb, powstał jeszcze przed ChrystusemCzytaj dalej

CCC wierzy w postawę prokliencką

Dostawy CCC w 60 minut to niejedyna inicjatywa sieci. Oprócz tego sieć nieustannie buduje ekosystem omnichannel - sprzedaży wielokanałowej, która polega na integracji wszystkich kanałów komunikacji z konsumentem.

Ponadto, jak przedstawiono w komunikacie CCC, już 200 sklepów zostało wyposażonych w skanery stóp esize.me - skanery 3D, które stworzą model naszych stóp, dzięki któremu mierzenie butów nie będzie konieczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?
  2. Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości
  3. Biedronka poszerza ofertę w zaskakującym kierunku. Teraz kupisz elektronikę za bezcen
  4. Szef NFZ w ważnym piśmie zdradza, w jakiej sytuacji jest polska służba zdrowia. Sprawa jest jeszcze bardziej poważna
  5. Brytyjscy naukowcy odkryli ważną zależność. Jeden typ chorób zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  6. Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemię
  7. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
Waloryzacja już pewna, minister potwierdziła kwoty. Wiemy, na co mogą liczyć emeryciWaloryzacja już pewna, minister potwierdziła kwoty. Wiemy, na co mogą liczyć emeryciCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News