CCC przyznaje, że zeszły rok był trudny
Wikipedia/Krugerr
Autor Radosław Święcki - 6 Marca 2020

CCC ma problemy. Doniesienia o sytuacji firmy mogą budzić niepokój

CCC miała w zeszłym roku 27,4 mln zł straty netto jednostki dominującej wobec 59,3 mln zł zysku rok wcześniej - wynika z raportu opublikowanego przez spółkę.

Raport finansowy spółki CCC za 2019 rok poddaje analizie PAP Biznes.

Zysk netto spółki z działalności kontynuowanej wyniósł w 2019 r. 18,4 mln zł wobec 223,5 mln zł rok wcześniej. Przychody grupy wyniosły wzrosły o 24 proc. rdr do 5,845 mld zł wobec 4,726 mld zł rok wcześniej. Marża brutto ze sprzedaży wyniosła 49,4 proc. wobec 50,1 proc. w 2018 r.

PKO BP wydało pilne ostrzeżenie do swoich klientów. Możecie stracić pieniądze, zachowajcie szczególną ostrożnośćPKO BP wydało pilne ostrzeżenie do swoich klientów. Możecie stracić pieniądze, zachowajcie szczególną ostrożnośćCzytaj dalej

Z wyliczeń PAP Biznes wynika, że w samym czwartym kwartale zysk netto jednostki dominującej CCC wyniósł 120,9 mln zł, zysk operacyjny grupy wyniósł 127,2 mln zł, a przychody 1,715 mld zł.

Na początku stycznia CCC przedstawiło wstępne wybrane dane finansowe za IV kwartał. Szacowało wtedy, że EBITDA wyniosła 298 mln zł, zysk operacyjny 119 mln zł, a przychody 1,716 mld zł.

Zapukają do twoich drzwi i mogą nałożyć karę. W 2019 zmusili do zapłaty 10 tys. PolakówZapukają do twoich drzwi i mogą nałożyć karę. W 2019 zmusili do zapłaty 10 tys. PolakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Poruszające do łez zdjęcia rodziny Królikowskiego z pogrzebu. Został pięknie pożegnany

Spółka podała w raporcie, że skonsolidowane przepływy netto z działalności operacyjnej w 2019 r. wyniosły 986,6 mln zł.

Na koniec 2019 r. wskaźnik dług netto/EBITDA wyniósł blisko 3,0x.

Na koniec 2019 roku grupa CCC była obecna w 29 krajach – w 23 sprzedaż prowadzona jest w ponad 1.200 sklepach stacjonarnych, a w 15 poprzez kanał online. W minionym roku klienci CCC nabyli we wszystkich kanałach sprzedaży ponad 50 mln par obuwia.

CCC komentuje

Sama spółka w komunikacie prasowym przyznaje, że mijający rok był trudny, gdyż dochodziło do zdarzeń, które nie pozwalały CCC pokazać swojego potencjału.

- 2019 był trudnym wynikowo rokiem, w którym doszło jednak do kilku zdarzeń jednorazowych, nie pozwalających Grupie CCC na uwolnienie pełni swojego potencjału. W szczególności dotyczy to problemów z nowo wdrożonymi systemami informatycznymi, których rozruch utrudnił odpowiednie zatowarowanie sklepów, przez co sprzedaż kolekcji wiosna-lato 2019 nie była optymalna. W 2019 roku podjęto też istotne decyzje dotyczące obecności Grupy na rynkach Europy Zachodniej – ich wspólnym mianownikiem jest poszukiwanie rentowności poprzez zmniejszanie sieci sprzedaży i koncentrację na najbardziej perspektywicznych sklepach - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samochód wpadł do Wisły, utonął. Pogotowie podjęło reanimację kierowcy, 35-latka nie żyje
  2. Mały Wojtuś walczy z nowotworem. Jego rodzice błagają o pomoc
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Tragedia, 27 osób nie żyje, 43 zaginione, nie mieli szans. Porażające wiadomości ze świata
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News