CBA zatrzymało byłego wiceministra
wikimedia.org/Wistula
Autor Przemysław Terlecki - 1 Sierpnia 2019

CBA zatrzymało dwie osoby. Jedną z nich były wiceminister

CBA dokonało głośnego zatrzymania na zlecenie prokuratury. Funkcjonariusze na cel wzięli dwie osoby - włocławskiego biznesmena z branży budowlanej i byłego wiceministra środowiska w rządzie Platformy Obywatelskiej.

CBA zatrzymało w czwartek rano dwie osoby. To Marcin M., włocławski biznesmen z branży budowlanej oraz Janusz O., były wiceminister środowiska w latach 2014 - 2015. To drugie nazwisko wzbudziło szczególnie wiele kontrowersji, chociażby z powodu, iż O. pełnił swojego czasu ważne funkcje w rządzie, będąc chociażby przewodniczącym Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Polska Agencja Prasowa dotarła do informacji, że zatrzymania przeprowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne mają związek z korupcją i powoływaniem się na wspomniany Fundusz przy realizacji projektu w Kielcach. Mowa o planie kompleksowej ochrony wód podziemnych. Wydarzenia, w związku z którymi doszło do zatrzymania, miały miejsce w czasie od września 2015 do stycznia 2016.

CBA zatrzymało wiceministra

W ramach programu w Kielcach i dwóch gminach województwa kieleckiego miały powstać wodociągi i kanalizacja sanitarna. Wykonawcą prac miała być firma wspomnianego włocławskiego biznesmena budowlanego. Marcin M. miał jednak problem z realizacją zadania na czas, dlatego też obiecywał wiceministrowi, że jeśli ten odstąpi od naliczania kar za opóźnienia, M. zatrudni wiceministra w swojej spółce na lukratywnej posadzie po skończonej kadencji.

Prokuratura podała, że Janusz O. faktycznie przystał na propozycję biznesmena i po zakończeniu pełnienia funkcji, zatrudniony został u włocławskiego biznesmena. Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA, Temistokles Brodowski powiedział, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze z łódzkiej delegatury CBA.

Zatrzymani przez CBA zostaną doprowadzeni do lubelskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Tam prokurator ma im przedstawić zarzuty - cytuje Temistoklesa Brodowskiego PAP.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News