CBA wzięło się za polityka PO - Sławomira Neumanna
wikimedia.org/Platforma Obywatelska RP
Autor Przemysław Terlecki - 6 Sierpnia 2019

CBA bierze się za oświadczenie majątkowe Neumanna. Jest zawiadomienie do prokuratury

CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie Sławomira Neumanna. Funkcjonariusze Biura mieli odnaleźć nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych posła i byłego wiceministra zdrowia.

CBA zgłosiło się do prokuratury w sprawie posła Platformy Obywatelskiej i byłego wiceministra zdrowia, Sławomira Neumanna. Zawiadomienie miało trafić do prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze. Dotyczy ono nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Neumanna za lata 2013 - 2018. Dokumenty te CBA poddawało kontroli od września 2018 roku do czerwca 2019 roku.

Jakie nieprawidłowości znalazło w oświadczeniu CBA? Jak podaje Onet.pl, Sławomir Neumann miał nie wpisać w oświadczeniu jednego z samochodów - mazdy 3 z 2014 roku, którą to kupiła jego żona. Z racji tego, że poseł razem z żoną mają wspólnotę majątkową, samochód powinien znaleźć się w oświadczeniach.

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

CBA wzięło się za posła i byłego wiceministra, Sławomira Neumanna

Funkcjonariusze mieli także wezwać na wyjaśnienia samego posła. Ten jednak się nie stawił na wezwanie CBA. Co miał wyjaśniać? Centralne Biuro Antykorupcyjne dopatrzyło się w dokumentach dotyczących majątku posła, iż ten nie miał wystarczających pieniędzy, by zakupić z żoną auto. Kredyt wzięli dopiero miesiąc po zakupie samochodu, co zaalarmować miało funkcjonariuszy biura.

Jak sprawę tłumaczy Sławomir Neumann? Zgodnie z jego słowami, samochód wykazany został w oświadczeniu majątkowym jego żony. Podobnie zresztą, jak wzięty na niego kredyt. Kiedy zaś pojawiły się wątpliwości, czy auto powinien w swoim oświadczeniu wykazać również Neumann, złożyć miał korektę w swoich dokumentach.

Jako że są wątpliwości, czy ja także powinienem wpisać to w oświadczenie majątkowe, to złożyłem odpowiednią korektę i w moim oświadczeniu też jest on ujęty - komentuje sprawę Neumann.

ZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądzeZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News