CBA wyprowadziło burmistrza i jego zastępcę z urzędu już w kajdankach. W wyniku śledztwa zarzuty usłyszało już 16 osób
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Grudnia 2019

CBA weszło do urzędu miasta. Burmistrz i zastępca zakuci w kajdanki

CBA zatrzymało samorządowców w związku z podejrzeniem nieprawidłowości z realizacją inwestycji budowy Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. To już kolejne zatrzymania CBA w tej sprawie - do tej pory zarzuty zostały postawione 16 osobom.

CBA prowadzi śledztwo pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach dotyczące nieprawidłowości w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice. Dochodzenie dotyczy realizacji inwestycji budowy Szkoły Podstawowej w Niepołomicach wraz z przylegającym otoczeniem.

CBA zgarnęło burmistrza i jego zastępcę

W tej sprawie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali we wtorek burmistrza i wiceburmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Agenci przeszukali także ich miejsce pracy. Po zakończonych czynnościach mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z pełnionymi funkcjami publicznymi, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę, a także złożenie nierzetelnych oświadczeń o braku powiązań z jednym z wykonawców startujących w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego - informuje wydział prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

To nie pierwsze zatrzymania CBA w tej sprawie. Zarzuty usłyszało już 16 osób. Wątki dotyczące 7 osób zostały wyłączone z toczącego się postępowania i objęte aktami oskarżenia.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News