Castorama protest
Facebook/NSZZ Solidarność w Castorama Polska
Autor Paulina Musianek - 25 Listopada 2019

Masowe protesty związkowców paraliżują popularną sieciówkę. Mają jedno żądanie

Castorama od kilku dni boryka się z poważnym problemem. W całej Polsce przed sklepami sieci odbyły się pikiety w obronie zwolnionych związkowców.

Castorama kontra związkowcy

Castorama Polska miała bezprawnie zwolnić 9 członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” za wpisy na portalach społecznościowych informujące o łamaniu przepisów BHP i warunków pracy w sklepach, jak twierdzą związkowcy. Według zarządu firmy było to działanie na szkodę firmy. W ocenie pracodawcy zwolnione osoby nawoływały do krytyki jego działań i zdaniem zarządu spółki działały na szkodę firmy, podważając jej dobre imię – czytamy w komunikacie związkowców. „Solidarność” uważa jednak, że sieć łamie prawo zwalniając pracowników.

- Żądamy natychmiastowego przywrócenia do pracy członków Komisji Zakładowej oraz wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób, które dopuściły się bezprawnych działań antyzwiązkowych - podkreślają protestujący dziś pod sklepami sieci Castorama w całej Polsce. Jak informowała wcześniej „Solidarność”, chodzi o 79 placówek przed którymi związkowcy rozdają ulotki.

Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerRoztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerCzytaj dalej

Oprócz pikiet przed sklepami Castoramy, odbyło się tównież zebranie związkowców z Warszawy przed siedzibą spółki w Polsce. Poza wezwaniami do przywrócenia do pracy zwolnionych osób, wykrzykiwano również hasła polityczne i wezwania Prawa i Sprawiedliwości do wprowadzenia zmian w prawie tak, by jeszcze lepiej chronić związkowców, czytamy na money.pl.

- Będziemy upominali się o pracowników, którzy zostali zwolnieni za działalność związkową – powiedział Alfred Bujara z Solidarności, który strajkował przed sklepem Castorama w Warszawie. Jak poinformował redaktor naczelny Tygodnika Solidarność Michał Ossowski na Twitterze, trwają rozmowy z zarządem Castoramy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  2. Nie żyje słynna modelka. Ciało kobiety zostało odnalezione pod mostem, tragiczne fakty
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News