Carrefour
wikimedia, Kubis
Autor Komunikaty prasowe - 22 Października 2019

Przeterminowane jedzenie w Carrefourze. Sieciówka robi to specjalnie

Carrefour rozpoczyna walkę z marnotrawstwem artykułów spożywczych i sprzedaje produkty z nieważnym terminem minimalnej przydatności do spożycia. Obecnie prowadzone są testy, które mają miejsce w trzech francuskich placówkach firmy.

Carrefour walczy z marnotrawstwem żywności

Carrefour rozpoczyna walkę z marnotrawstwem żywności, które jest coraz większym problemem na skalę światową. Firma postanowiła zacząć sprzedawać artykuły spożywcze, których minimalna przydatność do spożycia minęła. Ceny tych produktów są niższe nawet o połowę i można znaleźć je w specjalnie oznakowanych miejscach w sklepach.

Statystyczny Polak marnuje żywność na potęgę

Polska jest na wysokiej pozycji w kategorii marnowania artykułów spożywczych w Unii Europejskiej, bo znajduje się aż na piątym miejscu. 247 kg żywności - jest to liczba jedzenia, jaką rocznie marnuje przeciętny Polak.

Data minimalnej trwałości

DTM, czyli data minimalnej trwałości oznacza datę “najlepszego spożycia produktu” - jak informuje portal Bankier.pl. Kiedy zostanie przekroczona (do 30 dni) produkt teoretycznie nie nadaje się do spożycia. W praktyce jednak wygląda to tak, że jego jakość może być obniżona, jednak nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Rząd chce zmienić zasady dotyczące waloryzacji emerytur. Seniorzy mogą liczyć na dużo więcejRząd chce zmienić zasady dotyczące waloryzacji emerytur. Seniorzy mogą liczyć na dużo więcejCzytaj dalej

Testy we Francji

Według informacji portalu Bankier.pl: “Rozwiązanie testowane jest obecnie w trzech sklepach we Francji – Carrefour de Vannes, Cesson-Sevigne i Amiens, jednak niebawem ma zostać rozszerzone na kolejne 14 placówek w Bretanii”.

Po udanych testach w Polsce, firma wprowadziła opcję zakupu artykułów spożywczych na wagę do własnych opakowań. Krok ten jest częścią polityki pro-ekologicznej “less waste”, której celem jest zredukowanie liczby niepotrzebnych i ciężko przetwarzalnych odpadów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Tata ostatni raz przytula córkę. Dziecko nie przeżyło, takie piekło zgotowała jej matka i konkubent
  6. Bardzo złe wiadomości dla Tadeusza Rydzyka. Jest gorzej, niż myślał

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News