Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 05.12.2019. Samoobslugowy Carrefour express przy ul. Swiatowida 18, na warszawskiej Bialolece. Sprzedaz odbywa sie w systemie 24/7, za pomoca automatow sprzedajacych (vendingowych).
https://eastnews.pl/Piotr Molecki
Autor Kamila Jeziorska - 18 Sierpnia 2020

Carrefour dyplomatycznie poinformował o masowych zwolnieniach. Prace stracą setki osób

Carrefour szykuje zwolnienia grupowe w Polsce. Pracę stracić może kilkaset osób. Carrefour tłumaczy, że ma to na celu "uproszczenie struktur i procesów zarówno w sklepach oraz centrali firmy, a także dostosowanie i rozwój nowych kompetencji pracowników".

Carrefour szykuje zwolnienia

Carrefour na swojej stronie internetowej poinformował o tym, że kontynuuje "upraszczanie swojej organizacji w Polsce, żeby jeszcze szybciej i efektywniej odpowiadać na potrzeby klientów". - Od 2018 roku Carrefour realizuje w Polsce plan transformacji strategicznej "Carrefour 2022". Dwuletnie działania w oparciu o tę strategię oraz wyniki, które osiągnęliśmy, utwierdzają nas w przekonaniu, że najważniejszym kierunkiem, w którym chcemy zmierzać, jest budowanie jak najlepszych doświadczeń klientów i skupienie całej uwagi na ich potrzebach - mówi Tareck Ouaibi, Wiceprezes zarządu, Dyrektor Operacyjny Carrefour Polska.

Carrefour w związku z nową strategią szykuje zwolnienia grupowe swoich pracowników. Zwolnienia dotkną głównie kadry menadżerskiej. Sieć sklepów planuje zwolnieniami dotknąć ok. 3 proc. pracowników, co stanowi ok. 400 osób. Carrefour chce otworzyć nowe stanowiska na halach sprzedaży, aby "bardziej elastycznie odpowiadać na potrzeby klientów i budować z nimi bliższe relacje".

Łukasz Szumowski postanowił zrezygnować z funkcji. Jego decyzja zaskoczyła PolakówŁukasz Szumowski postanowił zrezygnować z funkcji. Jego decyzja zaskoczyła PolakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polak odnalazł wielki skarb sprzed tysięcy lat. Nie mógł się nadziwić temu, co zobaczył
2. Bezpośrednia opinia pójdzie w pięty Jackowi Kurskiemu? Byłemu szefowi z TVP puściły nerwy

Carrefour tłumaczy to wdrażaniem strategii

Carrefour tłumaczy, że zwolnienia spowodowane są wdrażaniem nowej strategii firmy. "Carrefour 2022" ma na celu przeprowadzenie głębokiej transformacji firmy. "Plan ten opiera się na czterech głównych filarach: transformacji żywieniowej, transformacji omnikanałowej, wprowadzeniu uproszczonej i otwartej organizacji oraz podnoszeniu produktywności i konkurencyjności firmy. W ciągu ostatnich dwóch lat działania, Carrefour zrealizował w Polsce szereg innowacyjnych projektów odpowiadających na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów" - napisano w komunikacie.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour posiada 12 300 sklepów w ponad 30 krajach. Carrefour obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2019 roku sprzedaż w wysokości 80,7 miliarda euro. Grupa liczy ponad 325 000 pracowników.

Koniec epoki darmowego parkowania. Sklepy zbroją się w parkomatyKoniec epoki darmowego parkowania. Sklepy zbroją się w parkomatyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczesne objawy miażdżycy. Wielu chorych je bagatelizuje
  2. Pilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważna
  3. Nad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Po wakacjach dostaniesz mocno po kieszeni
  4. Jest miejsce, gdzie zatankujesz znacznie taniej. Paragony mówią same za siebie
  5. Polacy jeżdżą tam wyjątkowo tłumnie każdego roku. Właśnie padł rekord zakażeń
  6. Koszyki w Lidlu mają nieznaną niemal nikomu, ukrytą funkcję. Ma ogromne znaczenie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News