Carrefour wycofuje się z plastikowych sztućców
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News.
Autor Komunikaty prasowe - 14 Lutego 2020

Nie kupimy już plastikowych sztućców i talerzy. Popularna sieć handlowa rezygnuje z ich sprzedaży

Carrefour decyduje się wycofać jednorazowe plastikowe talerze oraz sztućce ze sklepów rok wcześniej niż nakazuje to unijna dyrektywa. Zamiast nich na półkach zobaczymy drewniane alternatywy, które są dla środowiska bardziej przyjazne. 

Carrefour ucieka od plastiku

Carrefour podjął ważną decyzję i postanowił już teraz zrezygnować z dalszej sprzedaży sztućców z plastiku. - Optymalizacja oferty sklepów, jak np. wycofanie sztućców jednorazowych z tworzyw sztucznych, pozwala dawać naszym klientom alternatywę dla produktów plastikowych — mówi Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska.

Następnym planowanym działaniem sieci jest pakowanie produktów marki własnej w opakowania z materiałów biodegradowalnych. Carrefour chce ten cel osiągnąć przed 2025 rokiem. Natomiast w przypadku torebek, które nabywamy przy kasie sieć pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby na produkowanie ich w 100 proc. z recyklingowanych materiałów.

Carrefour jakiś czas temu poszerzył już ofertę o płatki i patyczki kosmetyczne, które posiadają certyfikaty Ecocert i GOTS, które gwarantują użycie naturalnych, odnawialnych i biodegradowalnych surowców. Płatki i główki patyczków wykonane są w 100 proc. z organicznej bawełny z certyfikowanych upraw, bez użycia nawozów i pestycydów. Patyczki z kolei wykonane są z celulozy uzyskanej z trzciny cukrowej.

ZUS zakończył wysyłkę ważnych informacji. Lepiej jak najszybciej otworzyć listZUS zakończył wysyłkę ważnych informacji. Lepiej jak najszybciej otworzyć listCzytaj dalej

Unijna dyrektywa

Według unijnych regulacji od 2021 roku nie będzie można już wprowadzać do obrotu talerzy, sztućców, słomek, patyczków higienicznych i innych plastikowych przedmiotów jednorazowych wykonanych z plastiku.

"UE zdecydowała się na ten krok ze względu na wysoki stopień zanieczyszczenia plastikiem mórz i oceanów. Według Komisji Europejskiej ponad 80 proc. odpadów w nich stanowią tworzywa sztuczne. Ich pozostałości znajdowane są w organizmach zwierząt morskich, takich jak żółwie, foki, wieloryby i ptaki, a także ryby i skorupiaki, a zatem w łańcuchu pokarmowym człowieka" - pisze "Business Insider".

Najdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachNajdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Znaleziono ciało 26-latki w ciąży obok torów. Sprawę bada prokuratura
  3. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  6. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  7. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News