Carrefour
Biznesinfo
Autor Paulina Musianek - 8 Października 2019

Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób

Carrefour rozpoczyna dostawy produktów spożywczych ze swojego e-sklepu na cały kraj, informuje "Rzeczpospolita". W taki sposób chce ominąć obowiązujący w Polsce zakaz handlu w niedzielę.

Carrefour rozwija e-commerce

Carrefour postanawia iść za ciosem i rozszerzyć swoje usługi w ramach e-commerce. Dotychczas z tej opcji mogli korzystać tylko klienci w Warszawie i na Śląsku, teraz firma chce ułatwić zakupy klientom w całym kraju.

“Od 21.10.2019 r. będziemy dostarczać zakupy spożywcze w całej Polsce! Dla nowego obszaru dystrybucji sposobem dostawy zamówień będzie wysyłka realizowana przez firmę kurierską. Dodatkowo, będziesz informowany o statusie twojego zamówienia poprzez SMS. Dzięki czemu będziesz wiedział kiedy zakupy codzienne będą u ciebie - poinformował Carrefour swoich klientów.

Zakupy przez internet to dla Polaków już codzienność. Zdecydowana większość z nas deklaruje, że chętnie wybiera zakupy online, zamiast iść do sklepu stacjonarnego. Przez internet najczęściej kupujemy m.in. kosmetyki, ubrania czy książki. Coraz częściej przekonujemy się też do robienia zakupów spożywczych w Internecie. Takie usługi oferuje w Polsce również m.in. frisko.pl, Tesco czy Auchan. Zakupy spożywcze online to rynek wart ok. 1 mld zł, który z rokiem na rok coraz szybciej rośnie. Jak pisze “Rzeczpospolita”, takie usługi to dla firm szansa na wyrównanie strat związanych z zakazem handlu w niedzielę.

Sklepy autonomiczne

Carrefour testuje również w sklep autonomiczny, czyli taki w którym zbędna jest obecność pracowników. Nowy koncept, który pojawił się we Francji, czyli Carrefour Flash wykorzystuje opcję automatycznego rozpoznawania produktów z koszyka klienta. Za zakupy można zapłacić kartą, telefonem (aplikacja Carrefour Pay) lub przy pomocy technologii rozpoznawania twarzy.

Szykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejSzykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Nie żyje Janusz Kondratiuk. Polski reżyser zmagał się z rakiem trzustki, miał 76 lat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News