Pope Francis (2nd L) meets migrants during his visit to a centre run by the Catholic humanitarian organisation Caritas in the Moroccan capital Rabat on the first day of his visit to the north African country on March 30, 2019. - Pope Francis, the spiritual leader of the world's 1.3 billion Catholics, was invited by King Mohammed VI of Morocco for the sake of "interreligious dialogue", according to Moroccan authorities. (Photo by Alberto PIZZOLI / AFP)
ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Autor Komunikaty prasowe - 16 Stycznia 2020

Konferencja Episkopatu związana z sytuacją w Caritasie. Kościół musi prześwietlić działanie organizacji

O wynikach kontroli ze strony Komisji Nadzorczej w Caritas Konferencja Episkopatu dowie się już w marcu - informuję "Dziennik Gazeta Prawna".

Obecnie według ustaleń dziennika pracownicy zostali przeproszeni za "zranienia i trudne sytuacje". Kontrola w Caritas jest prowadzona w związku z zarzutami stawianymi dyrektorowi CP ks. Marcinowi Iżyckiemu.

Dane kilkudziesięciu tysięcy Polaków wyciekły z ZUS. Wielu z nich może mieć teraz problemyDane kilkudziesięciu tysięcy Polaków wyciekły z ZUS. Wielu z nich może mieć teraz problemyCzytaj dalej

Episkopat informowany na bieżąco

Komisja prowadziła kontrolę, w związku z zarzutami o niewłaściwym zarządzaniu Caritas Polska. Decyzję o postępowaniu kontrolnym podjęto na wniosek Rady biskupów diecezjalnych z 27 sierpnia. Informacja o przebiegu dotychczasowych działań została przedstawiona biskupom podczas 385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze.

Nie pozbywaj się ich, możesz sporo zarobić na sprzedaży. Meble z PRL znów są modneNie pozbywaj się ich, możesz sporo zarobić na sprzedaży. Meble z PRL znów są modneCzytaj dalej

Część z informujących dziennik o nieprawidłowościach osób miała być zmuszana do uczestniczenia w działaniach, które budziły ich poważne wątpliwości natury prawnej. Chodzi np. o przepływ środków między CP a Fundacją Pro Caritate, powiązaną z Caritasem.

Kontrola wykazała potrzebę podjęcia dalszych działań "zmierzających do budowania wspólnoty dialogu i współodpowiedzialności za wypełnianie powierzonej misji tej największej charytatywnej instytucji Kościoła w Polsce".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Papier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegają
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy
Lidl i Biedronka zaprezentowały najlepsze produkty w tym tygodniu. Trzeba się spieszyćLidl i Biedronka zaprezentowały najlepsze produkty w tym tygodniu. Trzeba się spieszyćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News