samochod-butelka-pixnio.com
pixnio.com
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Lutego 2020

Widzisz butelkę nad kołem swojego samochodu? Miej się na baczności, możesz być w dużym niebezpieczeństwie

Butelka może posłużyć oszustom i złodziejom do zuchwałego przestępstwa. Nowy sposób, choć wydaje się prymitywny i bardzo prosty pozwala przestępcom na kradzież. Albo pojazdu, albo jego zawartości - informuje “Dziennik Zachodni”. Jak to działa? Na co trzeba zwracać uwagę?

Butelka nową metodą złodziei

Choć żyjemy w czasach, gdzie zabezpieczenia znajdują się na każdym kroku, to złodzieje nie próżnują i wymyślają kolejne metody kradzieży. Jak podaje “Dziennik Zachodni”, teraz przestępcy postanowili użyć do swych niecnych celów pustej plastikowej butelki. Na czym to polega?

Zaczyna się od tego, że przestępcy umieszczają butelkę w nadkolu pojazdu. Kierowca, który wsiada do auta i próbuje ruszyć słyszy niepokojący trzask. W związku z tym właściciel wysiada, by sprawdzić, o co chodzi. W tym momencie przestępca odwraca uwagę kierowcy i wsiada do auta i albo odjeżdża, albo kradnie to, co znajdzie w środku. Choć metoda wydaje się prymitywna, to “Dziennik Zachodni” zwraca uwagę na jej skuteczność.

Butelka posłuży im do kradzieży

W takiej sytuacji należy zachować potrzebne środki bezpieczeństwa. Policja przypomina kierowcom o tym, by gasić silnik pojazdu przed jego opuszczeniem. Nie można także zapomnieć o schowaniu cennych przedmiotów, takich jak portfel, laptop, czy torba. Wartościowych rzeczy nie powinniśmy zostawiać na fotelach i widocznych miejscach. Jeśli już zostawiamy je w samochodzie, to lepiej przełożyć je do bagażnika.

Gdy już znajdziemy się w niebezpieczeństwie, powinniśmy od razu powiadomić policję oraz narobić wokół siebie szumu - to zwiększy szanse na zainteresowanie innych osób tą sytuacją, a co za tym idzie, będzie więcej świadków, którzy mogą zapamiętać istotne szczegóły związane z osobą przestępcy lub przestępców.

Zachowaj czujność

Plastikowa butelka umieszczona w nadkole auta może sprawić nam problemy i doprowadzić do konfrontacji z przestępcą. Przed wejściem do pojazdu warto sprawdzić, czy wokół nas nie dzieje się nic niepokojącego. Jeśli tak będzie, trzeba zareagować. Jeżeli podczas jazdy faktycznie usłyszymy niepokojący dźwięk, warto przejechać jeszcze kilkaset metrów i dopiero wtedy opuścić samochód.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Akcja policji w centrum handlowym. Kupiłeś taką zabawkę? Natychmiast ją wyrzuć
  2. Szpital zapłaci za błąd lekarzy. Rodzina dziecka dostanie gigantyczne odszkodowanie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Z ostatniej chwili: makabra w Australii, na pokładzie 160 pasażerów. Nie było szans, są ofiary i ranni [ZDJĘCIA]

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News